گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فهرست 10 فیلم برتر کمدی قرن

2 مشترك

فهرست 10 فیلم برتر کمدی قرن Empty فهرست 10 فیلم برتر کمدی قرن

پست من طرف Foad 10/6/2010, 06:55

چند وقتی هست که دوست دارم فیلمهای کمدی ببینم. برای همین یک گوگل کردم و این مطلب را پیدا کردم. اگر شما هم فیلم کمدی و طنزی به نظرتون می رسه معرفی کنین. مخصوصا آقای هادی اگر فیلمی به نظرتون میرسه بگین که دانلود کنم.

فهرست 10 فیلم برتر کمدی قرن 21 با شرحی مختصر به صورت زیر ارائه شده است.

لنگر انداز: افسانه ران بورگوندی (Anchorman: The Legend of Ron Burgundy)
این فیلم در سال 2001 با بازی ویل فرل و کریستین اپلگیت در نقش کارگران یک لنگرگاه کشتی ساخته شد. فیلم یک نگاه طعنه آمیز به فرهنگ دهه 1970 دارد. به نوعی که یکی از بهترین فیم های های تاریخ سینمای کمدی نیز شناخته می شود. قرار بود نسخه دیگری در ادامه فیلم در سال 2010 ساخته شود که به دلایل نا معلوم، این اتفاق نیفتاد.

بورات (Borat)
بورات حاوی آموخته های فرهنگی امریکا از ملت با شکوه قزاقستان است. اغلب ما با این فیلم آشنا هستیم. با بازی ساشا بارون کوهن و به نویسندگی کمدین مشهور بریتانیایی. کوهن در این فیلم نقش گزارشگر قزاق را که به ایالات متحده سفر می کند بازی می کند. در فیلم شرایط واقعی زندگی شهروندان امریکایی ضبط شده است. بورات که در سال 2006 به اکران جهانی در آمد، به قطعیت می توان گفت یک فیلم موفق، هم از لحاظ اقتصادی و هم از جنبه نقد و جذابیت های سینمایی بود.

داگ بال: یک سگ شکست خورده واقعی (A True Underdog Story:Dodgeball)
فیلم در سال 2004 با بازی وینس واگن، بن استیلر، کریستین تیلور و ریپ تورن بر اساس یک داستان واقعی ساخته شد. داستان فیلم در مورد صاحب یک ورزشگاه کوچک است که تصمیم می گیرد خودش به همراه دوستانش وارد یک تورنومنت بازی "توپ گریزان"(dodgeball) شود و پولی که به عنوان جایزه در نظر گرفته شده ببرد. گفته شده این فیلم از لحاظ تجاری به موفقیت خوبی دست یافته است.

خماری (The Hangover)
فیلم ساخته سال 2009 با بازی حیرت انگیز هنرپیشه هایی چون بردلی کوپر، زاک گالیفانسکی و اد هلمز است. این سه بازیگر، کاراکتر سه ساقدوش را که داماد فیلم را یک روز پیش از ازدواجش و درست بعد از شب پارتی قبل از ازدواج گم می کنند، بازی می کنند. فیلم با کنجکاوی این سه بازیگر در جهت پیداکردن داماد به پیش می رود. این فیلم از جمله فیلم هایی است که هم در گیشه و هم از سوی منتقدان مورد تحسین قرار گرفته است.

فهرست 10 فیلم برتر کمدی قرن Mary-2

ماری و مکس (Mary and Max)
این فیلم در سال 2009 به کارگردانی "آدام الیوت" و با صداپیشگی تونی کولت، فیلیپ سیمور هافمن و اریک بانا ساخته شد. فیلم راوی داستان یک دوستی بین دختر 8 ساله از ملبورن استرالیا با یک غریبه یهودی 44 ساله است که از یک بیماری حاد رنج می برد و در نیوییورک ساکن است. این فیلم وقایعی را که در طول داستان بین سال های 1976 تا 1998 رخ می دهد روایت می کند.

عشق گیج (Punch-Drunk Love)
این فیلم در سال 2002 و به سبک کمدی رمانتیک با بازی آدام ساندلر و امیلی واتسون ساخته شد. Punch-Drunk Love به کارگردانی پاول تواس اندرسون و در مورد داستان ساندلر، که یک تاجر است و هفت خواهر مغرور و از خودراضی دارد، ساخته شده است. داستان از جایی جذاب می شود که ساندلر عاشق هم کلاسی یکی از خواهرانش می شود و اتفاقات عجیب و غریبی رخ می دهد.

شان مردگان (shaun of the Dead)
این فیلم که نامش از فیلم ژانر وحشت طلوع مردگان "Dawn of the Dead" گرفته شده است، یک کمدی بریتانیایی است که در سال 2004 ساخته شده است.با بازی سیمون پگ و نیک فراست. فیلم راوی داستان مردیست که که نه تنها برای ازدواج با دختر مورد علاقه اش باید مذاکره کند بلکه می بایست با پدر زن و مادرزنش به مذاکره بنشیند و با مجموعه ای از زامبی ها که در صدد فتح زمینند مبارزه کند. این فیلم یک فیلم موفق هم از لحاظ تجاری و هم از نگاه منتقدان بود.

تندر استوایی “Tropic thunder”
فیلم در سال 2008 با بازی جک بلک، بن استیلر و رابرت داونی جونیور که در مورد چند مرد که فیلمی در مورد جنگ ویتنام می سازند، ساخته شده است. اینها برحسب اتفاق وارد جنگلی شده اند که خطرات زیادی تهدیدشان می کند و باید به نحوی خود را از این مهلکه نجات دهند. فیلم به کارگردانی "بن استیلر" ساخته شد. رابرت داونی جونیور برای بازی در این فیلم در بخش نقش مکمل نامزد اسکار شد .گفتنی است فیلم از نگاه منتقدان تحسین شده است.

ناخوانده های عروسی (wedding Crashers)
این فیلم با بازی اون ویلسون و وینس واگن در سال 2005 ساخته شد. این دو نقش دو میانجیگر طلاق را بازی می کنند که به طور ناخوانده وارد میهمانی عروسی می شوند تا عروسی را به هم بریزند و شیطنت کنند. در همین راستا دچار دردسر می شوند و این دردسر ها و نحوه رهایی آنها از آن، ماجراهای خنده داری را خلق می کند.

خواهر گستاخ من (Yeopgijeogin Geunyeo)
این فیلم یک کمدی از کره جنوبی در سال 2001 است که بر اساس یک داستان واقعی در مورد نامه های عاشقانه "کیم هوسیک" ساخته شده است.
قصه از آشنایی یک مردو زن در قطار آغاز می شود. این فیلم یک داستان ارزشمند را روایت کرده و در نسخه های ژاپنی و انگلیسی نیز باز سازی شده است.

Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فهرست 10 فیلم برتر کمدی قرن Empty رد: فهرست 10 فیلم برتر کمدی قرن

پست من طرف hadi1981 10/6/2010, 09:13

من فقط یک فیلم سوئدی معرفی می کنم به نام "شما زنده ها " (You the Living)
البته اگه وارد این لینک فیلم در IMDB بشید اسمش رو به سوئدی نوشته.
این فیلم رو نمیشه با کمدی های رایج در سینمای ایران و جهان مقایسه کرد شاید هم به نظر خیلی ها اصلاً کمدی نباشه..
hadi1981
hadi1981
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة