گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

سبزیجات و میوه جات در جیره غذایی لاک پشت

5 مشترك

سبزیجات و میوه جات در جیره غذایی لاک پشت Empty سبزیجات و میوه جات در جیره غذایی لاک پشت

پست من طرف Foad 10/4/2010, 14:47

برای یک لاک پشت نوزاد بهترین غذا ماهی خوراک و پلت مخصوص لاک پشت است. استفاده از سبزیجات و غذاهای دیگر برای لاک پشتهای نوزاد ( کوچکتر از یک سال ) فقط باید به عنوان تنوع غذای استفاده شود و این برای رژیم غذایی لاک پشتها مناسب است که رژیم غذایی آنها دارای تنوع لازم باشد.
برای لاک پشتهای بزرگتر از یک سال باید از (ماهی خوراک پلت مخصوص لاک پشت) و سبزیجات به طور یک روز درمیان استفاده شود.
مصرف میوه جات یکبار در ماه برای جیره غذای لاک پشت سودمند است.

سبزیجات و میوه های در جیره غذایی لاک پشت (ترتیب رنگ ها الویت مصرف از مصرف مناسب با رنگ سبز تا مصرف نامناسب و خطرناک با رنگ قرمز را نشان می دهد) :

سبزيجات :
انواع كاهو ، ریحان ، برگ قاصدک
هويج ، خیار ، كاسني ، باقلا ، كدو سبز ، سيب زميني شیرین ( آبپز )
فلفل سبز ، گوجه فرنگي ، کلم پیچ
كلم بروكلي ، كلم ، كرفس ، قارچ ، اسفناج

میوه جات :
پاپایا ، طالبي ، خربزه ، هندوانه ، انبه ، انار
سيب ، موز ، شاه توت ، زغال اخته ، مركبات ، انگور ، هلو ، گلابي ، توت فرنگي

باز نشر از وبلاگ لاک پشتها (وبلاگ خودم!)

Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

سبزیجات و میوه جات در جیره غذایی لاک پشت Empty رد: سبزیجات و میوه جات در جیره غذایی لاک پشت

پست من طرف honey 1/1/2011, 02:21

من یه مشکلی دارم لاکپشت نوزادی که تازه خریدم فقط پلت و سبزیجات می خوره و لاکپشت بزرگمم فقط کیلکا بدون سر میل می کنن من چطوری اونو به ماهی و لاکی بزرگمو به سبزیجات عادت بدم؟؟؟ سوال
honey
honey
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

سبزیجات و میوه جات در جیره غذایی لاک پشت Empty رد: سبزیجات و میوه جات در جیره غذایی لاک پشت

پست من طرف Foad 1/1/2011, 12:19

لاک پشتها تا 6 ماهگی باید با سبزیجات آشنا بشوند و بعد از 1 سالگی در جیره غذاییشون به صورت یک روز در میان از سبزیجات استفاده شود. در این مورد باید کم کم لاک پشت را به سبزیجات عادت دهید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف مونا 1/2/2011, 10:10

لاکی من اگه چند روزم غذا نخوره لب به کاهو نمیزنه!!! حتی اگه با بوی ماهی آغشته بشه.چی کارش کنم؟
مونا
مونا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 1/2/2011, 12:42

خانم مونا باید کم کم عادتش بدین. به نظر من به این طریق عمل کنید که در آب و خشکی برگ کاهو قرار بدین تا بهش عادت کنه و کم کم بخواد تستش کنه و ازش بخوره. ریحان را هم لاک پشتها دوست دارند. برشهای هویج را هم امتحان کنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 1/2/2011, 18:42

مطلب بسیار مفیدی بود. ممنون مهندس spin
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف helia 2/25/2012, 06:15

سلام دوستان عزیز.
من 3 روز که 2 تا لاک پشت از نوع گوش قرمز خریدم.فقط یه مشکلی دارم.اینکه سنشون رو نمیدونم.از کجا باید بفهمم؟ کمک
helia
helia
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة