گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ورم کردن شکم ماهی اسکارم (اورژانسی)

3 مشترك

ورم کردن شکم ماهی اسکارم (اورژانسی) Empty ورم کردن شکم ماهی اسکارم (اورژانسی)

پست من طرف ghazaleh 9/9/2010, 16:41

سلام(من پس از مدت ها اومدم)

ماهی اسکار من که 6 سالشه و خیلی بزرگه داره از دست میره
هفته پیش متوجه شدیم که شکمش باد کرده و درمانش و شروع کردیم تعویض آب ..ریختن نمک توی آب و استفاده از تتراسایکلین ولی متاسفانه هیچ تاثیری نداشته تا به امروز و بیماری به چشمهای خوشگلشم رحم نکرده و متورم شده...خواهش میکنم اگر راه حلی دارین به من کمک کنید...خیلی اورژانسیه...
این هم عکسش...
ورم کردن شکم ماهی اسکارم (اورژانسی) 91725576698746451662_thumb
ghazaleh
ghazaleh
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

ورم کردن شکم ماهی اسکارم (اورژانسی) Empty رد: ورم کردن شکم ماهی اسکارم (اورژانسی)

پست من طرف شیوا 9/9/2010, 17:14

D\'oh حرف آخرو اول بزنم...میمیره!
ماهیه من بیماری به چشماش نرسیدو مرد وای به خال این طفلک...
متاسفم ناراحت
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

ورم کردن شکم ماهی اسکارم (اورژانسی) Empty رد: ورم کردن شکم ماهی اسکارم (اورژانسی)

پست من طرف arefkarimzadeh 9/9/2010, 17:19

سلام

غذا چی می دادید

ولی هر چی هم باشه بهتر است دمای اب رو بالا ببرید تا 31-32 درجه

همین الان از شاه اسکار باز ها می پرسم
گریه
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 9/9/2010, 17:21

آقای کریم زاده از هرکسی هم بپرسید یه حرف بیشتر نمیزنه...تازه توی کتاب من نوشته بعد از این که بیرون زدگی چشم دیده شد ماهی باید معدوم بشه!
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 9/9/2010, 17:24

بیرون زدگی چشم

http://forum.niksalehi.com/showthread.php?t=53134

ورم شکمی

http://forum.niksalehi.com/showthread.php?t=52640
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 9/9/2010, 17:24

مال شما 100 ورم شکمی است

چون یکی از عیب هاش هم بیرون زدگی چشم است

سریع وارد عمل شو

arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ghazaleh 9/9/2010, 17:58

شیوا نگو اینجوری تو رو خدا!!!یه هفتس دارم هر کاری از دستم بر میاد انجام میدم ولی هیچ تاثیری نداره ...عارف جان خیلی لطف کردی...واقعا ناراحتم امیدوارم این ها درمانش کنه
راستی سولفات منیزیم و نمک بدون ید از کجا میتونم تهیه کنم و اینکه نمیتونم ماهیم و جدا کنم جاش و ندارم این سولفات منیزیم مشکل ایجاد نمیکنه برای بقیه؟
یه سوال دیگه از بین داروهای آنتی بیوتیکی که معرفی شده من تتراسایکلین ریختم این چن روز و سیفون کردم آب رو میخوام بدونم همون برای چشمش هم خوبه یا باید اریترومایسین اینا بریزم؟
ghazaleh
ghazaleh
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف arefkarimzadeh 9/9/2010, 18:26

سنگ نمک همون بدون ید است می تونید استفاده کنید ویا هم

نمک ید دار رو تو ظرف بریزی وگرم کنید تا یدش برود

با ذغال ویا سیفون اثر تترا سایکلین رو بگیرید ودارو دیگر را امتحان کنید
arefkarimzadeh
arefkarimzadeh
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف شیوا 9/10/2010, 04:36

متفکرخب منم از مراحل ابتدایی بیماری ماهیمو شروع به درمانش کردم اما میدونستم که ممکنه خوب نشه! غزاله جان میدونم ناراحت کنندست اما یه سری مسائل رو نمیشه ازش فرار کرد که!واقعیت اینه:توی بیماری استسقاء وقتی فلس ها برآمده شد 90% مواقع نمیشه کاری کرد وقتی بیرون زدگی چشم بوجود اومد دیگه اصلا نمیشه کاری کرد!(بازم امیدوارم ماهیت خوب شه و از ناراحتی در بیای) لبخند

حالت دوم بیماری انگلی ( عفونی )

اگر بیماری چشم ماهی شما علت انگلی داشته باشد ، 90% هر دو چشم ماهی دچار آسیب می شود که علت این آسیب باکتری یا قارچ یا انگل می باشد .
جالب است بدانید ممکن است کلیه ماهی منشا این بیماری باشد که در آن صورت هر دو بیماری بروز میکند ( بیماری چشم و متورم شدن شکم ماهی به علت جمع آوری مایعات در شکم ) که در این صورت شکم ماهی باد کرده و فلس ها حالت ایستاده به خود میگیرد .
بعضی اوقات منشا بیماری چشم یک بیماری قارچی می باشد که در این حالت تنها چشم ماهی باد میکند .

علت
کمبود غذا ، سم ها ، بالا آمدن ناگهانی درجه حرارت آب ، وجود مس ، نیترات یا آمونیاک زیاد در آب ، فشار .
هر کدام از موارد بالا باعث بروز این بیماری در ماهی می شود . همچنین کیفیت ضعیف آب یا شرایط زیست محیطی باعث بروز این بیماری و دیگر بیماری ها در ماهی می شود .

درمان
اولین قدم : بعد از اینکه اطمینان حاصل کردید که ماهی شما به علت بیماری انگلی به این وضع در آمده ، سریع ماهی بیمار را به قرنطینه منتقل کنید چون این بیماری یک بیماری واگیردار است .
تنها راه درمان این است که شما بهترین رژیم غذایی را به ماهی بدهید ( کم ولی مقوی ) روزانه به میزان 5 تا 10% آب را سیفون کنید .
در پایان : خیلی ناراحت هستم از اینکه باید بگویم احتمال خوب شدن ماهی که این بیماری رو گرفته باشه ( در شرایط حاد ) کم است و رفته رفته ماهی 2 چشم خود را از دست میدهد و دیگر نمیتواند غذا را ببینید و از گرسنگی خواهد مرد ، لازم به توضیح است که : اکثر ماهیان به وسیله حس بویایی غذا را پیدا میکنند ولی ماهی که کور باشد آنقدر استرس دارد که نمیتواند محل دقیق غذا را پیدا کند .
این بیماری برای ماهی بسیار دردناک است و توصیه شده اگر این بیماری در مراحل حاد خود است ، ماهی را از درد نجات دهید !!!!

http://aqvariomturkman.mihanblog.com/post/227
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ghazaleh 9/10/2010, 07:56

فلس هاش کاملا نرماله و هیچ حالت عجیبی نداره چشم هاش هنوز بینایی داره و شنا میکنه...الان یه هفته است دارم درمان رو انجام میدم بیماری سختیه!!!فکر میکنید اگر فلس هاش نرماله بیماریش عفونی نباشه؟
ghazaleh
ghazaleh
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف شیوا 9/11/2010, 06:13

آخه غزاله جان وم شکم و بیرون زدگیه چشمه که با هم بوجود میاد.ماهیت غذا میخوره؟یا بی اشتهاست؟شنا میکنه یا ساکنه و سعی داره خودشو مخفی کنه؟
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ghazaleh 9/11/2010, 15:20

تا چند روز پیش میخورد الان نه...کمتر شنا می کنه و میره یه جا میشینه بعضی وقت ها میاد بالا...ولی میرم پیشش میاد جلو نگام میکنه خودشو قایم نمی کنه!
ghazaleh
ghazaleh
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف شیوا 9/11/2010, 15:30

ناراحت غزاله جان ورم شکمه.ماهی به خاطر بیماری بی اشتها میشه...
شیوا
شیوا
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة