گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

ایگوانای سبز - Green Iguana

+20
White Tiger
Developer Programmer
Salma
kim-kim
apb
محمد
shinili
ghazaleh
Dr. Iman Memarian
Saeid
شرزاد
speedy
Ronia
maria alexio
marziye
لاکی
maryam.m
amir.h
Foad
Koosha_Raisi
24 مشترك

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

ایگوانای سبز - Green Iguana - صفحة 2 Empty رد: ایگوانای سبز - Green Iguana

پست من طرف Ronia 8/15/2009, 10:19

پاسخ سوال 1
غلط! ایگوانا از آفریقا نیامده بلکه از جنگلهای گرمسیری مکزیک، مرکز و جنوب آمریکاست.

پاسخ سوال 2
E, B این دوغذا، اسفناج و پنیر غذاهایی هستند که نباید اغلب در رژیم غذایی ایگوانا به کار گرفته شوند.
اسفناج غذای لذیذی است ولی برای سلامتی ایگوانا مناسب نیست. پنیر و فراورده های لبنی به همراه کرم (حشرات) و گوشت غذای مناسبی برای ایگوانا نیستند و باید از آنها اجتناب نمود.
پنیر و مواد پروتئینی حیوانی در سنین رشد هرگز نباید در رژیم غذایی ایگوانا باشند ولی بعد از آن می توانند به میزان بسیار کم در تغذیه ی آنها قرار بگیرند. اسفناج نیز باید بسیار کم استفاده شود.

پاسخ سوال 3
B. نود تا نود و پنج درجه فارنهایت، حرارت درست برای حمام آفتاب گرفتن ایگوانای شماست.
یادآوری : ایگوانا خونسرد بوده و نیاز به تنوع حرارت در محل سکونت خود دارد و به همین ترتیب می تواند دمای بدنش را از حرارت محیط تنظیم کند.

پاسخ سوال 4
غلط! ایگوانا هم مانند همه ی حیوانات به آب برای خنک کردنش احتیاج دارد. آنها ممکن است زیاد آب نخورند چون آب را از رطوبت سالاد (غذای مخصوص ایگوانا) دریافت می کنند. اما آنها بعضی مواقع هم می نوشند. این بسیار مهم است که ایگوانا ی شما همیشه آب تازه در محل سکونت خودش داشته باشد.

پاسخ سوال 5
A. کلسیم . ایگوانا نیاز به یک رژیم غذایی متعادل شامل همه ی مواد غذایی لیست شده در اینجا دارد. (کلسیم، ویتامین A، آهن، پروتئین و ویتامین B) اما کلسیم برای تندرست ماندن ایگوانای جوان بیشتر مهم است. کلسیم استخوانهای ایگوانا را محکم کرده و جهت دوری از بیماری های متابولیکی به او کمک می کند.

پاسخ سوال 6
B. ایگوانا نیاز دارد که در نور UV آفتاب بگیرد. بدون UV ایگوانای شما نمی تواند ویتامین D3 بسازد و مریض می شود. ویتامین D3 به بدن ایگوانا کمک می کند که کلسیم از غذایش جذب و مورد استفاده قرار بگیرد.

پاسخ سوال 7
درست. مثل بیشتر خزندگان ایگوانا تخم می گذارد. تخم ها پوست چرم مانند دارند ایگوانای ماده می تواند هر سال تخم بگذارد! اگر ماده با نر جفت گیری نکنند تخم ها بی حاصل خواهند بود. این بدان معنیست که درون تخم بچه ای رشد نکرده و به دنیا نخواهد آمد. در جنگل (محیط طبیعی) ماده گودال تودرتویی در زمین حفر می کند و تخمهای داخل شکمش را در آن آشیانه قرار می دهد.

پاسخ سوال 8
D. با نگه داری خوب از ایگوانا او می تواند 15 سال یا بیشتر عمر کند باید مطمئن شوید که از دوستتون خوب نگه داری می کنید بنابر این او می تواند سال های زیادی با شما زندگی کند.

منبع: greenigsociety.org

در رابطه با منبع معرفی شده، آقای دکتر عزیز لطف کردند جهت اجتناب از به کار گیری اشتباهات موجود در سایت، مشکلات موجود در سوالات و پاسخ های این منبع رو تذکر دادند که حذف کردم.
با تشکر از دکتر معماریان رز

اين مطلب آخرين بار توسط Ronia در 8/16/2009, 05:14 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف Saeid 8/15/2009, 19:41

ممنون رونیا ، اطلاعات خیلی خوبی بود ، من که خودم عاشق ایگوانا هستم ، ولی با اطلاعاتی که تو دادی و قبلا هم مطالعه کرده بودم اصلا شرایط نگهداریشو ندارم ، بزرگتر که شدم حتما یه ایگوانا میگیرم (از این بزرگتر خیلی خوشحال )
Saeid
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/16/2009, 17:03

خیلی ممنون از اطلاعات خوب شما رنیا خانم.
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 8/28/2009, 06:01

اشتباهات و خرافاتی در رابطه با نگه داری از ایگوانا

اگرچه ایگوانا تبدیل به یکی ار محبوب ترین حیوانات خانگی شده اما هنوز هم بسیاری از مردم مراقبت های اشتباهی را به خاطر باورهای قدیمی و غلط منظور می دارند که احتمالاً از کتاب های قدیمی منتشر شده و ما در اینجا به برخی از این خرافه ها می پردازیم. (که باید از آنها اجتناب کرد)

اشتباه اول:
کاهو خوردن ایگوانا !!!
یکی از رایج ترین این خرافات این است که بعضی از مردم فقط *کاهو 1 * را در تغذیه ی ایگوانای گیاه خوار قرار می دهند. حقیقت این است که بسیار خوب است اگر از کاهو هم استفاده شود اما آن اغلب فاقد ارزش غذایی ست که بسیاری از مردم آن را به غلط به عنوان بخشی از رژیم غذایی اصلی ایگوانای خود قرار می دهند. پس کاهو باید اجتناب شود اما می توان فقط گاهی مقدار کمی از نوع خاصی کاهو را برای وی فراهم آورد. Romaine و دیگر کاهوهای برگ سبز بهترین گزینه هستند. معمولا مواد غذایی بهتری به جای تغذیه با کاهو وجود دارند مثل سبزیجات برگ دار چون Collard green و دیگر سبزیجات

اشتباه دوم:
خوردن گوشت، غذای سگ، گربه و خوردن حشرات !!! تعجب
بسیاری میگویند که ایگوانا را می توان از این مواد تغذیه کرد ولی تمام این مواد حاوی پروتئین حیوانی بوده و می تواند صدمات شدیدی را به ارگان های داخلی وی وارد آورده و حتی احتمالاً باعث مرگ زود رس می شوند. این باورهای قدیمی وغلط سالها پیش آغاز شده و به صورت اپیدمی رشد کرده اند. در طبیعت وحشی گاهی ممکن است که آنها ناخواسته از پروتئین های حیوانی استفاده کنند اما مطمئن باشید برای بزرگ کردن و سالم نگه داشتن ایگوانا تنها به رژیم گیاه خواری توصیه می شود و هیچ دلیل خوبی برای به کار گیری گوشت، غذای سگ، گربه، حشرات و انواع دیگر پروتئین های حیوانی برای ایگوانا وجود ندارد.

اشتباه سوم:
ایگوانا برای هضم مواد غذایی به خوردن ماسه نیاز دارد !!!
این یک تصور کاملاً غلط است! خوردن شن و دیگر ذرات آن در دل و روده می تواند صدمات بسیار زیاد و مرگباری را پدید آورد. هرگز از شن و ماسه برای استفاده به عنوان یک لایه از زیستگاه او استفاده نکنید. ماسه به عمد یا تصادفی هرگز نباید خورده شود.

اشتباه چهارم:
زیستگاه ایگوانا تنها باید به اندازه ی خود او باشد!!!
بسیاری از مردم فکر می کنند اگر یک ایگوانا در زیستگاه کوچکی نگه داری شود کوچک باقی خواهد ماند اما این خلاف واقع است اگر به درستی از یک ایگوانا نگهداری شود رشد زیادی می کند.

اشتباه پنجم:
استفاده از سنگ برای ایجاد گرمای لازم برای ایگوانا !!! D\'oh
این سنگ گرم خواهد بود اما مشکل اینجاست که نشستن ایگوانا به روی آن به معنای پختن او به روی سنگ است. این سنگ ها خطرناکند و اصلاً توصیه نمی شوند. (باعث سوختگی می شود) راه های بهتری برای ایجاد گرما در زیستگاه وجود دارند و پیشنهاد می شود از همان روش ها استفاده شود.

اشتباه ششم:
ایگوانا نیازی به استفاده از نور ندارد !!!
ایگوانا باید به نور UVA و UVB دسترسی داشته باشد. فلورسنت و نور طبیعی خورشید انتخاب خوبی هستند.

اشتباه هفتم:
یک ایگوانا می تواند در یک آکواریوم 10 گالن نگه داری شود !!! ناراحت
ایگوانا هرگز نمی تواند در یک آکواریوم 10 گالن نگه داری شود. حتی نوزاد تازه از تخم درآمده هم حد اقل به یک آکواریوم 50 گالن احتیاج دارد ( ولی هنوز هم توصیه نمی شود) دلیلش این است که در حقیقت یک محوطه ی کوچک قادر نیست مناطقی با درجه حرارت های مختلف را دارا باشد و ایگوانا نیاز به محیطی که به او فرصت پرسه زدن و قرار گرفتن در نواحی که دمای مورد نیازش را فراهم کند دارد.

اشتباه هشتم:
نگهداری از ایگوانا کمتر از دیگر حیوانات خانگی ست !!!
هرچند بسیاری از صاحبان ایگوانای بزرگ ادعا می کنند که نگهداری از آنها بسیار آسان است اما مراقبت از آنها کاری تمام وقت بوده و زمان زیادی می برد تغذیه ی یک ایگوانا باید دارای فرایند مستمر تغییر و تنوع باشد گرچه حفظ زیستگاه او نسبتاً آسان است اما همواره تمیز کردن، ضد عفونی و استریل آن نیز لازم است. برای اینکه او به یک حیوان خانگی دست آموز تبدیل شود نیاز به زمان و صبر و شکیبایی زیادی ست.

اشتباه نهم:
نیازی نیست ایگوانا به دامپزشک مراجعه کند !!!
بسیاری از مردم فکر می کنند که ایگوانا یک حیوان خانگی عادی نیست و نیاز به مراقبت های پزشکی ندارد اما این یک تصور کاملاً باطل است و در واقع همانطور که هر حیوان خانگی دیگری نیاز دارد، لازم است چک آپ و آزمایشاتی به طور سالانه انجام گیرد. این معاینه می تواند علائم هشدار دهنده هر نوع از مشکلات جدی را آشکار و همچنین می توان رژیم غذایی بهتری را تعیین کرد.

اشتباه دهم:
ایگوانای کوتوله به اندازه ی ایگوانای بزرگ رشد نخواهد کرد !!!
اول از همه، چیزی به نام ایگوانای کوتوله وجود ندارد. دوم همه ی ایگواناهای سبز اگر به درستی تحت مراقبت قرار گیرند رشد خواهند کرد و تبدیل به یک ایگوانای بزرگ خواهند شد. فروشگاه های بسیاری هنوز هم ایگوانای سبز را با نام ایگوانای کوتوله به خریداران می فروشند.

اشتباه یازدهم:
ایگواناها حیوانات خانگی برای بچه ها هستند !!!
از آنجایی که مراقبت از ایگوانا مشکل است برای کودکان مناسب نیستند. بسیاری از کودکان پدر و مادر خود را متقاعد می کنند که یکی از آنها را بخرند اما آنچه در این صورت اتفاق می افتد این است که کودکان در ادامه از نگهداری ایگوانا غفلت می کنند. وقتی اینگونه شد پدر و مادر ایگوانا را به جای دیگری فرستاده یا با نگه داری نکردن از آن موجب مرگ آن می شوند. به الزام باید گفته شود که حیوان خانگی مناسب برای بچه ها نیست و نیاز به مراقبتی داشته که باید تحت نظارت بزرگ تر ها انجام گیرد.

اشتباه دوازدهم:
ایگواناها نادان هستند !!!
بسیاری از مردم فکر می کنند که ایگوانا نسبت به دیگر حیوانات احمق هستند! در واقع آنها بسیار باهوشند و با توجه به حجم مغز خود قادرند تعدادی از ترفند ها را یاد بگیرند. آنها می توانند راه خانه ی خود را پیدا کنند و این تنها بخشی از چیزهاییست که ایگواناها قادر به یادگیری آن هستند و این مشخص می کند که آنها جانوران کم هوشی نیستند.

اشتباه سیزدهم:
ایگوانا هیچ شخصیتی ندارد !!!
هر ایگوانا با دیگری متفاوت بوده و هر یک از آنها دارای ویژگی های منحصر به فرد هستند. برخی بسیار جذابند وبا صاحب خود به نحوی متفاوت رفتار می کنند. هر کسی که صاحب ایگوانا باشد شخصیت داشتن ایگوانا برایش روشن خواهد شد.

منبع: greenigsociety.org

-------------------------------------------------------------------
1. کاهو.
تمامی ارزش غذایی در 100 گرم کاهو عبارتند از:
- کربوهیدارت 3.3 گرم
- فیبر 2.1 گرم
- چربی 0.3 گرم
- پروتئین 1.2 گرم
- آب 95 گرم
- ویتامین B به مقدار 136 میکروگرم
- ویتامین A به مقدار 290 میکروگرم
- ویتامین C به مقدار 24 میلیگرم
- کلسیم 33 میلیگرم
- آهن 0.97 میلیگرم
- پتاسیم 247 میلیگرم
- انرژی 20 کیلو کالری

برگرفته از USDA
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/28/2009, 14:33

رونیا جان من یک عذر خواهی به شما بدهکارم به خاطر دیرکردم. ولی اسکنر را درست کردم فردا حتما ادامش را می فرستم.

از اینم مطلب هم بسیار ممنون قبلا دیده بودمش. بسیار جالب است ولی در کشور ما خیلی بیشتر از این حرفا اطلاعات اشتباه در مورد ایگوآنا وجود داره (ایگوآنا آب نیاز نداره، ایگوآنا دفع نداره، ایگوآنا هفته ای 1 بار غذا می خواهد و...) ناراحت با اینکه تعداد افرادی که ایگوآنا دارند زیاد نیست.

در مورد مطالب بالا هم در مورد دوم ایراد وجود داره اگر گفتین چرا؟

با تشکر از رونیا که این پست مفید را ترجمه کرده و فرستاده
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 8/28/2009, 15:54

خواهش می کنم اختیار دارین آقای دکتر. بله متاسفانه دلیل عدم مراجعه به عقل هنگام نگهداری از موجودات زنده، در افرادی که این اشتباهات عجیب رو مرتکب میشن و به دیگران هم توصیه می کنند برای من هم تاریک و مبهمه.
در سنین رشد نباید از پروتئینهای حیوانی در تغذیه ی ایگوانا استفاده کرد اما پس از گذران این دوران می تواند به مقدار خیلی کمی در رژیم غذایی اش قرار گیرد. در طبیعت، ایگواناها مدت زمان زیادی رو روی شاخه های درختان سپری کرده و برای تغذیه شون از برگ درختان استفاده می کنند روی برگ درختان ممکن هست که حشراتی هم وجود داشته باشند و آنها این حشرات و کرم ها رو همراه با غذای اصلیشون می خورند و همه ی موجودات به مقداری پروتئین برای رشد، اکسیژن رسانی به سلول ها از طریق هموگلوبین خون، ساخت آنزیم و هورمون، مکانیسمهای دفاع، ایجاد انرژی و .. نیازمندند.
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 8/28/2009, 16:38

آفرین دقیقا عالیه :;;>:

و در مورد اشتباه 5:

علت خوردن سنگ در ایگوآنا چیه و یک ایگوآنای سالم این کار را انجام میدهد؟
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 8/29/2009, 13:44

آقای دکتر منظورتون اشتباه سوم هست؟ مورد پنجم به گرمای مورد نیاز در محیط زندگی ایگوانا پرداخته که برای تامین اون از سنگ داغ باید اجتناب بشه. چرا که در عصب ناحیه ی پوست شکم سنسور های حرارتی قوی نداره و بدون حس کردن گرمای زیاد پوست شکم ایگوانا با سنگ در تماس مستقیم هست و سوختگی شدیدی رو ایجاد می کنه.
در رابطه با خوردن شن و ماسه به دلیل کمبود کلسیم و دریافت مکمل های کلسیم اقدام به خوردن مقداری ماسه می کند اما با بکار گیری رژیم غذایی مناسب و استفاده از لامپ UV که برای تولید ویتامین D3 در بدن ایگوانا ضروریست این مشکل حل می شود. از آنجا که ایگوانا ها با استفاده از زبان خود به تجزیه و تحلیل اطراف می پردازد و از طریق زبان اطلاعاتی از محیط به دست می آورد ممکن هست مواد موجود در زیستگاهش خواسته یا ناخواسته توسط وی بلع شوند بنابر این استفاده از براده های چوب ، خاک ، شن و ماسه و دیگر ذرات، برای قرار گیری در بستر زیستگاه ایگوانا به سبب اینکه ممکن است خورده شده و هضم نمی شوند مضر بوده و مشکلاتی چون التهاب، صدمه به دستگاه گوارش، انسداد روده ها و .. را ایجاد می کند وجود گرد و غبار خاک همچنین می تونه مسبب ناراحتی های تنفسی هم باشه.
ممنون می شم اگر در مورد سنگ خوردن ایگوانا و دلایل و مضراتش توضیحاتی قرار بدین. رز
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف ghazaleh 3/3/2010, 09:32

یکی از آشناهای ما یک ایگوانا داشت اما وقتی می خواسته بره مسافرت داد کسی براش نگهش داره وقتی برگشته بود ایگواناش خودش رو کشته بود سرش رو کرده بوده توی آب و خودش و خفه کرده بوده و می گفت مثل اینکه حیوون احساساتی ای هم هست!!!
ghazaleh
ghazaleh
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف shinili 7/10/2010, 08:42

ایگوانا (به انگلیسی: Iguana) یک جنس (خانواده ایگوانیدایه) از مارمولک است که زیستگاه آن نواحی استوایی مرکزی و جنوبی قاره آمریکا و حوزه دریای کارائیب است.
جنس ایگوانا شامل دو گونه است ، ایگوانای سبز که گاهی چون حیوان خانگی نیز نگهداری می‌شود و دیگری ایگوانای آنتیل کوچک (جزایر آنتیل) است که (به علت تخریب زیستگاه) در خطر انقراض قرار دارد.
نام ایگوانا از واژه اسپانیایی ایوانا گرفته شده است. گونه‌های کمیابی از این جانور در جزایر گالاپاگوس زندگی می‌کنند.

ایگواناها به محرکهای رنگی مانند نارنجی، زرد، صورتی و به ندرت آبی به عنوان ماده غذایی پاسخ می‌دهند.

همه ساله نام تعدادی از گونه‌های ایگوانا در فهرست قرمز اتحادیه بین‌المللی حفاظت از محیط زیست منتشر می‌شود.
shinili
shinili
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف shinili 7/10/2010, 08:44

ایگوانای سبز - Green Iguana - صفحة 2 93019206007959447524

دو گونه ایگوانا ( سبز و آنتیل کوچک) دارای غبغب هستند، ردیفی از خار روی پشت خود تا دم دارند.
ایگواناها در روی فرق سر خود (پدیده‌ای به نام) چشم سوم دارند.
ایگواناها بینایی بسیار خوبی دارند، توانایی دیدن شکل‌ها، سایه‌ها، رنگ‌ها و حرکت را در فواصل زیاد دارند.
ایگواناها برای راه‌روی از میان جنگلهای شلوغ و همچنین برای یافتن غذا از چشمهای خود نهایت استفاده را می‌برند. آنها برای برقراری ارتباط با هم‌نوعان خود سیگنالهای قابل مشاهده ارسال می‌کنند.

shinili
shinili
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Foad 7/14/2010, 11:30

تصویر ایگوانایی که دکتر در حال درمانش هستند (همون ایگوانایی بالایی که فورس فدینگ شده) :

ایگوانای سبز - Green Iguana - صفحة 2 23143916755626857540
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف محمد 7/14/2010, 13:07

فورس فدینگ یعنی چی؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 7/14/2010, 13:26

محمد عزیز ، یعنی به زور بهش غذا بدن! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف kim-kim 7/14/2010, 13:43

واااااااااااااااااای خدا چه قدر زیباست این حیوون...من عاشق ایگوانام...ایگوانای سبز - Green Iguana - صفحة 2 16ایگوانای سبز - Green Iguana - صفحة 2 16ایگوانای سبز - Green Iguana - صفحة 2 16ایگوانای سبز - Green Iguana - صفحة 2 16ایگوانای سبز - Green Iguana - صفحة 2 16 عشق عشق قلب قلب
kim-kim
kim-kim
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Salma 7/14/2010, 13:58

چه پوست قشنگی داره لبخند

هنوز مطب آقای دکتره؟
Salma
Salma
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 7/15/2010, 01:08

salma_007 عزیز ، بله 2 تاشون تو مطب تو تراریوم هستند! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 7/15/2010, 01:23

جناب دکتر؛
مقدار دفعی ایگوانا چقدره ؟ چطور تراریوم رو تمیز میکنن؟ به هنگام تمیز کردن فرار/ حمله نمیکنه؟ اگه خواستیم ایگوانا بخریم، از مجا بدونیم، فروشنده حیوان سالم رو می فروشه؟

اگه هر ایگوانا دویست تومن باشه، واسه جفتش باید چهارصد تومن پول داد ... هزینه راه اندازی تراریوم چقدر میشه؟ و هزینه نگهداری چقدره؟

ایوگوانا با همجنسش هم میتونه زندگی کنه یا حتما باید نر و ماده باشن؟ نر و ماده بودنش رو چطور تشخیص بدیم؟
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف shinili 7/15/2010, 02:15

جواب بعضی از سئوالاتون رو می تو نین این جا بخونین

روش های بررسی سلامت خزنده در هنگام خریدروش های بررسی سلامت خزنده در هنگام خرید
shinili
shinili
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف White Tiger 7/15/2010, 02:39

جناب دکتر؛
مقدار دفعی ایگوانا چقدره ؟ چطور تراریوم رو تمیز میکنن؟ به هنگام تمیز کردن فرار/ حمله نمیکنه؟ اگه خواستیم ایگوانا بخریم، از مجا بدونیم، فروشنده حیوان سالم رو می فروشه؟

اگه هر ایگوانا دویست تومن باشه، واسه جفتش باید چهارصد تومن پول داد ... هزینه راه اندازی تراریوم چقدر میشه؟ و هزینه نگهداری چقدره؟

ایوگوانا با همجنسش هم میتونه زندگی کنه یا حتما باید نر و ماده باشن؟ نر و ماده بودنش رو چطور تشخیص بدیم؟

ایگوانا احتیاج به جفت نداره. کوچکترها ارزونتر هستند حدود 200 هزار تومان خرج ویواریوم می شه. تمیز کردن ویواریوم راحته. دفعش نسبت به هیکلش زیاده چون گیاه خواره. هزینه نگهداریش کمه.
White Tiger
White Tiger
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف shinili 7/15/2010, 02:43

ممنون خانوم دکتر رز
shinili
shinili
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 7/15/2010, 09:38

برایه چی زوری بهش غذا میدین؟
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف نگين 7/15/2010, 10:37

چه شكل جالب داره انگار لباس سرخپوستي پوشيده خیلی خوشحال
نگين
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 7/15/2010, 10:49

محمد عزیز ، متأسفانه مشکل داره! و صاحب قبلیش ازش خوب مراقلت نکرده و طوری شده مه باید این طوری بهش بعضی چیزها و داروها رو داد! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف KAZO 2/24/2011, 14:22

سلام دوستان
این اولین پست منه و خیلی خوشحالم که این سایت رو پیدا کردم
البته خیلی خیلی اتفاقی
سایت شما هم مانند تعدای از سایت های حیوانات مرجع هست که البته تعداشو هم زیاد نیست
من خودم شخصا علاقه شدیدی به خزندگان دارم و بر روی وارنوس ها و ایگوانا ها مطالعه زیادی می کنم چون واقعا جزو شاهکار ها خلقت هستند
اولین پستی رو که نگاه کردم همین جا بود و بد ندونستم خودم رو در جایی که علاقه بهش دارم معرفی کنم
فعلا یک ایگوانا دارم که خیلی شیطون تشریف دارند
اسمش ادی(edy) هست که احتمالا هم نر هست
اینم ادی جون ما
ایگوانای سبز - Green Iguana - صفحة 2 I129153_Photo645

ایگوانای سبز - Green Iguana - صفحة 2 I129152_Photo628

ایگوانای سبز - Green Iguana - صفحة 2 I129151_IMG5476222

ایگوانای سبز - Green Iguana - صفحة 2 I129158_IMG5473

Foad نوشته است:من اصلا فکر نمی کردم بتونه انقدر خطرناک باشه و گرنه لمسش نمی کردم !!! فروشنده می گفت فقط با دمش ضربات سختی وارد می کنه و دندان ندارد !!! به حر حال یک چیزی که در همه خزندگان مشترک است داشتن آرواره ای قوی برای گاز گرفتن است.

ایگوانا های تحت اسارت به هیچ عنوان نمی تونن خطر ناک باشه و ممکنه فقط کمی شیطون یا کمی پرخاش گر باشند که اگه خیلی بخواد از خودش عصبانیت نشون بده دم میزنه که دم زدن بچه ایگوانا هیچ دردی رو نداره و معمولا ایگوانا های بالغ تحت اسارت چون بزرگ شده بدست انسان هستند معمولا آروم هستند در مورد گاز گرفتن هم خیلی کم پیش اومده ایگوانای تحت اسارت عادت به گاز گرفتن داشته باشه
و بعد دوست من ایگوانا ها دارای دندون هایی کوچک و سفید هستند که باید دقت کرد تا بتونید ببینیدش
ایگوانای خودم زیاد دم میزد اما الان با کمی تمرین از این عادتش تقریبا داره میوفته و خیلی دستی تر شده

amir.h نوشته است: از حدود 200 هزار تومان قیمتشون هست تا بالاتر
خیلی خوشحال

تعدا محدودی تو تهران هستند که ایگوانای سالم و به قیمت واقعی می فروشند
قیمت بچه ایگوانا تا حدودی قیمت مشخص داره که بچه 30تا35 سانتیش تا پارسال حدود 80 تا 90 بود و امسال به قیمت 100 تا 110 به فروش می رسه
بیشتر مغازه دارانی که الان ایگوانا می فروشند اونها رو در بدترین شرایط بزرگ کرده اند و قیمت های نجومی می دهند
KAZO
KAZO
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة