گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نظرسنجی درباره آنتی ویروسها

+15
لاکی
مرضیه
Developer Programmer
maryam.m
ultra
rira
محمد
farzadprogram
apb
Innocent
Nima_mtg
Ronia
فریده
Sahra
پیام
19 مشترك

صفحه 2 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

شما از کدام آنتی ویروس استفاده می کنید؟

نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Vote_rcap23%نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Vote_lcap 23% 
[ 7 ]
نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Vote_rcap3%نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Vote_lcap 3% 
[ 1 ]
نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Vote_rcap13%نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Vote_lcap 13% 
[ 4 ]
نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Vote_rcap45%نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Vote_lcap 45% 
[ 14 ]
نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Vote_rcap6%نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Vote_lcap 6% 
[ 2 ]
نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Vote_rcap10%نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Vote_lcap 10% 
[ 3 ]

محموع راي ها : 31

التصويت مغلق

نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Empty رد: نظرسنجی درباره آنتی ویروسها

پست من طرف پیام 7/18/2010, 06:04

دوستانی که از آنتی ویروس های Kaspersky - ESET Nod32 - Norton - AVG - Avira - BitDefender استفاده می کنن، میتونن با رفتن به سایت www.iransetup.com جدیدترین License Key ها رو برای آنتی ویروسشون دانلود کنن.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف محمد 7/18/2010, 07:16

اقا پیام ممنون درست شد اشاره جشن جشن
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/18/2010, 07:18

اقا پیام ممنون درست شد

خب، خدا رو شکر.

خواهش میکنم. قلب
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 7/18/2010, 08:19

symantec

بسیار تاپیک خوب و مفیدی است پیروزی

تشکر رز
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/18/2010, 08:58

سومین آنتی ویروسی که براتون میزارم، آنتی ویروس معروف Avira هست. Avira شامل دو نوع آنتی ویروس هست که هر دو نوعش رو با توضیح + لینک دانلود آخرین ورژن براتون میزارم (لینکها و آپدیت ها از سرور سایت Softgozar هست):

Avira Premium Security Suite 10.0.0.542 Final

دانلود بسته‌ی کامل امنیتی شرکت اویرا

تاکنون مجموعه‌ای از بهترین و قوی‌ترین نرم‌افزارهای امنیتی را معرفی کرده‌ایم. این‌بار قصد داریم یک مجموعه‌ی کامل امنیتی دیگر را که در گزارشات AV-Comparatives رتبه‌ی خوبی را کسب کرده و کاربران بسیاری از آن استفاده می‌کنند، ارائه کنیم.
شرکت Avira یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان محصولات امنیتی در جهان محسوب می‌شود، این شرکت با عرضه‌ی نرم‌افزارهای امنیتی قدرتمند که در دو گونه‌ی رایگان و تجاری ارائه می‌شود توانسته نظر مخاطبان بسیاری را در سراسر جهان جلب کند.
کامل‌ترین محصول امنیتی این شرکت Avira Premium Security Suite است، که متشکل از آنتی‌ویروس قدرتمند آویرا، فایروال، آنتی اسپم و... است.‌

امکانات نرم‌افزار:

- تامین امنیت کامل سیستم با استفاده از دیتابیس و ابزارهای قدرتمند شناخت ویروس‌ها و برنامه‌های مخرب دیگر

- محافظت از ایمیل‌های شما در برابر ویروس‌ها و اسپم‌ها به‌وسیله‌ی MailGuard

- امکان تنظیم سطح امنیتی محافظت از سیستم

- قابلیت انتخاب یا عدم انتخاب محافظت از قسمت‌های مختلف سیستم

- دارای دیوار آتش (FireWall) حرفه‌ای و قدرتمند با امکان تنظیم سطح امنیتی

- قابلیت پشتیبان‌گیری (Backup) از فایل‌ها

- امکان دانلود و ساخت دیسک نجات (Rescue Disk)

- حجم کم آپدیت‌ها و قابلیت بروزرسانی سریع

- کم نکردن سرعت کار سیستم

- سازگاری با تمام نسخه‌های ویندوز

و...

طریقه‌ی بروزرسانی:

در منوی Update برنامه روی Manual update کلیک کنید و فایل دانلود شده که لینک آن در پایین هست را باز کنید.

نکته:

برای رجیستر کردن برنامه، در هنگام نصب باید فایل رجیستری به نام HBEDV.KEY موجود در شاخه‌ی Key را در برنامه‌ی نصب وارد کنید. به‌وسیله‌ی این فایل برنامه تا سه ماه آینده به صورت قانونی رجیستر می‌شود. پس از این تاریخ فایل جدید اضافه خواهد شد.

دانلود نرم افزار اصلی
دانلود فایل آپدیت آفلاین از سایت Avira
دانلود Key معتبر تا تاریخ 26-09-2010
دانلود Trial Reset برای محصولات Avira

نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Passwordپسورد فایلها: www.softgozar.com
----------------------------------------------------------------------------------

Avira AntiVir Premium 10.0.0.603 Final

دانلود آنتی ویروس قدرمند و سریع شرکت اویرا

بسته‌ی کامل امنیتی شرکت آویرا یعنی Avira Premiun Security Suite را معرفی کردیم و سپس دیسک نجات این آنتی ویروس قدرتمند را نیز ارائه کردیم، اکنون با توجه به استقبال خوبی که از محصولات این شرکت شد و نیز این آنتی ویروس در آخرین گزارش AV-Comparatives رتبه‌ی برتر را کسب کرده؛ آنتی ویروس آویرا را نیز معرفی می‌کنیم.

ویژگی‌های برنامه:

- شناخت انواع ویروس‌ها، کرم‌ها تروجان‌ها و انواع بدافزارهای مخرب

- عدم کاهش سرعت کار سیستم

- حجم کم آپدیت‌ها و امکان بروزرسانی سریع

- محافظت از ایمیل‌ها به‌وسیله‌ی MailGuard

- سازگاری با تمام نسخه‌های ویندوز

و...

برای آپدیت آفلاین این برنامه نیز همانند Premium Security Suite می‌توانید فایل بروزرسانی را که به صورت یک فایل فشرده (ZIP) می‌باشد، مستقیما از سایت Avira دریافت نمایید، لینک دانلود این فایل در پایین صفحه قرار دارد.

طریقه‌ی بروزرسانی:

در منوی Update برنامه روی Manual update کلیک کنید و فایل دانلودشده را باز کنید.

نکته:

برای رجیستر کردن برنامه، در هنگام نصب باید فایل رجیستری به نامHBEDV.KEY موجود در شاخه‌ی Key را در برنامه‌ی نصب وارد کنید. به‌وسیله‌ی این فایل برنامه تا سه ماه دیگر به صورت قانونی رجیستر می‌شود. پس از این تاریخ فایل جدید اضافه خواهد شد.

دانلود نرم افزار اصلی
دانلود فایل آپدیت آفلاین از سایت Avira
دانلود Key معتبر تا تاریخ 26-09-2010
دانلود Trial Reset برای محصولات Avira

نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 Passwordپسورد فایلها: www.softgozar.com

موفق و پیروز باشی، پیام. رز رز رز
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف فریده 7/18/2010, 17:36

چه کار زیبایی کردی آقا پیام عالیه. با این که من به همه نرم افزارها بطور رایگان دسترسی دارم چون شرکت پرند بهمون یه نسخه بعد از تولید کینگ ارائه می کنه ولی خیلی از این طرح خوشم اومد.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/18/2010, 17:40

خواهش می کنم فریده خانم!
چون من خودم به آنتی ویروس خیلی اهمیت میدم گفتم یه کاری هم واسه بچه های فروم بکنم که استفاده کنن! رز
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف محمد 7/19/2010, 04:06

اقا پیام mcafee یادت رفت اشاره
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 7/19/2010, 04:47

در باب امنیت (shatter attack) و جلوگیری از به مخاطره افتادن کامپیوتر Norton, Mcaffe حرفی برای گفتن ندارن.

Nod32 با موتور هیورستیک خودش میتونه بسیار از فایلهای Pack شده رو Unpack کنه و با استفاده از هوش مصنوعی، ویروسهای ناشناخته رو شناسایی کنه. لیکن اخیرا قدرت معرفی ویروس های جدید از سوی شرکت مربوطه، چندان جالب نیست و به همین خاطر کاربران از شناخته نشدن ویروس گلایه میکنن.

Kaspersky با اتکا به موتور خاصش میتونه بسیاری از Pack شده ها رو Unpack کنه و اینطوری کمتر ویروسی میتونه Signature خودش رو از چشم انتی ویروس پنهان کنه. علی الخصوص قدرت خاصی که کرنل Kaspersky داره باعث میشه تا تمام API های Ring 0 هوک بشن و اینطوری هیچ پروسه ای قادر نخواهد بود KasperSky رو دور بزنه یا حتی اون رو End Process کنه.
آپدیت های زود به زود و شناسایی طیف زیادی از ویروس ها( حتی ویروس های سیستم عامل Symbian موبایل) اونرو به یک آنتی ویروس قدرتمند تبدیل کرده. بسته Internet Security اون واقعا یک محافظ تمام عیار در برابر حملات احتمالی به شمار میره و جلوی آلوده شدن از طریق سایتهای آلوده رو هم می گیره.
همین چند روز پیش بود که یکی از دوستان قصد شوخی با ما رو کرد. Kaspersky بلافاصله پیغام داد: فلان IP با فلان "روش" قصد نفوذ رو داشت و بلافاصله Block شد!

بهترین راه اینه که سیستم عامل ویروس پذیر نباشه
هیچ سیستم عاملی اختراع نشده که ویروس پذیر نباشه.
تمام سیستم عامل ها به راحتی میتونن به Trojan, Virus و حتی Rootkit ها آلوده بشن.
اگه منظورتون لینوکسه، لینوکس صرفا به خاطر ازدیاد توزیع ها و فایل سیستم هاشه که کسی حوصله نمیکنه ویروسی بنویسه که در تمام توضیع ها و فایل سیستم ها یکسان عمل کنه. ولی حتی خود لینوکس هم ویروس داره چه برسه به Rootkit

اين مطلب آخرين بار توسط Afshin_Zavar در 7/19/2010, 04:54 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/19/2010, 05:45

بفرمایید محمد جان! اینم آنتی ویروس McAfee اشاره

McAfee VirusScan Enterprise 8.7 Patch 3 + AntiSpyware

دانلود یک آنتی ویروس قوی بدون نیاز به کرک و key‌ و سریال و رجیستر و ...

همان طور که در اخبار سایت مطالعه کردید در جدیدترین گزارش سایت AV-Comparatives که در فوریه 2009 ارائه شده است، آنتی ویروس مک آفی یکی از 4 آنتی ویروسی بود که تائیدیه Advanced+ را دریافت کرده است. از این رو سافت گذر این آنتی ویروس را نیز به مجموعه آنتی ویروس های خود اضافه می کند.
توجه داشته باشید که نسخه قابل استفاده این آنتی ویروس برای کاربران ایرانی نسخه Enterprise می باشد. چون هم از طریق فایل Update‌ می شود و هم از طریق آپدیت از داخل نرم افزار. نسخه های دیگر فایل Update آفلاین ندارند و به دلیل مسدود شدن IP‌ ایران در سرورهای Update نسخه های دیگر نمی توان آنها را از طریق اینترنت به روز کرد.

امکانات نرم افزار McAfee VirusScan Enterprise 8.7i :

- قابلیت شناسایی انواع نرم افزارهای مخرب اعم از ویروس و Worm و تروجان و ...

- شناسایی دسترسی های غیر مجاز

- جلوگیری از انتشار ویروسهایی که هنوز آنها را شناسایی نکرده است

- به روز شدن خوب و شناسایی ویروسهای جدید

- شناسایی ویروسهایی که خود را فقط بر روی حافظه می نویسند

- بهینه شده برای کامپیوترهای لپ تاپ

- پشتیبانی از Windows Server 2008 و ویستا

- بهبود کارایی سیستم در هنگام کار و کاهش اشغال حافظه و منابع سیستم

و ...

نکات:

1- این نسخه با فایل Update یکه در پایین قرار داده شده است بدون مشکل به روز شد

2- این نسخه رجیستر شده است و نیازی به سریال و Crack و Key و License و Activation و ... ‌ندارد.

3- این نسخه بدون مشکل از طریق اینترنت به روز می شود.

4- این نسخه قدرتی برابر با Mcafee Total Protection 2009 داشته و مشکلات Update شدن آن را ندارد.

5- تغییرات Patch 3 را در اینجا ببینید.
----------------------------------------------------------------------------------------

دانلود برنامه McAfee VirusScan Enterprise 8.7
دانلود ماژول ضد جاسوسی

پسورد فایلها: www.softgozar.com
----------------------------------------------------------------------------------------
دانلود آپدیت:

شرمنده! نمیدونم چرا همه لینکها درست نوشته میشد اما هر کاری کردم این نشد. آدرس کل لینکشو گذاشتم. آدرس زیر رو بطور کامل(دقت کنید نصفش قابل کلیک و نصف دیگرش غیر قابل کلیک هست. همشو انتخاب کنید) توی آدرس بار کپی کنید. البته همه استادید، نیاز به گفتن نیست!

دانلود آپدیت : http://dl.softgozar.com/Files/Update/McAfee_VirusScan_Offline_Update_6045_(2010-07-17)_for_v8.x_softgozar.com.exe

پس از دریافت فایل و خارج کردن آن از حالت فشرده تنها کافیست آن را اجرا کنید تا آنتی ویروس شما به صورت آف لاین بروز شود.

این فایل فقط بر روی نسخه Enterprise کار می کند و محصولات دیگر این شرکت را به روز نمی کند.

نام دیگر این فایل McAfee Virus SuperDAT Definitions Update است.

پسورد فایل: www.softgozar.com

موفق و پیروز باشید، پیام. رز رز رز
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف Ronia 7/19/2010, 06:17

اگه منظورتون لینوکسه، لینوکس صرفا به خاطر ازدیاد توزیع ها و فایل سیستم هاشه که کسی حوصله نمیکنه ویروسی بنویسه که در تمام توضیع ها و فایل سیستم ها یکسان عمل کنه.
بله منظورم دقیقاً لینوکس و یونیکس هست
با این دو OS هیچ ویروسی اجازه Run شدن نداره البته به صورت آپدیت شده نه چهار سال از تاریخ انقضاش گذشته!
و کسانی که با این سیستم عامل ها ویروسی می شند یا لینوکس و ویندوز رو روی یک درایو نصب کردند یا یک مخرب در ویندوز از نت یا کول دیسک با هر سیستم عامل دیگه روی درایو های دیگه می شینه و کل سیستم رو تحت الشعاع قرار می ده
البته می دونم که خیلی ها نمی تونند با لینوکس و یونیکس کار کنند در نتیجه سعی بر ایراد گذاشتن روی اونها دارند
مسلماً لینوکس کار بودن و خداحافظی جدی با ویندوز در توان هر کسی نیست

Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 7/19/2010, 07:08

با این دو OS هیچ ویروسی اجازه Run شدن نداره
کی چنین حرفی زده؟ مگه برنامه مخرب، با سایر برنامه های تحت لینوکس تفاوت داره که اجازه Run شدن نداشته باشه.
هر برنامه ای که Permission داشته باشه در مد کاربر، اجرا میشه در نتیجه ویروسی که فایل رو آلوده کرده هم اجرا میشه. مگر اینکه درخواست منابعی رو داشته باشه که از سطح دسترسی کاربر بیشتر باشه.

کسانی که با این سیستم عامل ها ویروسی می شند یا لینوکس و ویندوز رو روی یک درایو نصب کردند
احتراما چنین حرفی صحت نداره.
مدیریت حافظه،ساختار فایلها و آدرس دهی پارتشن ها در دو سیستم عامل کاملا متفاوت از هم است و هیچ ویروسی نمیتونه با اجرا در محیط ویندوز، فایلهای اجرایی لینوکس رو هم آلوده کنه( وبالعکس) کسانی که چنین ادعای میکنن به برنامه Wine اشاره میکنن در حالیکه برنامه WINE نمیتونه همه چیز رو از ویندوز به معادلش در لینوکس تبدیل کنه. مضافا بر اینکه هیچ کس نمیتونه روی پارتیشن لینوکسی، ویندوز نصب کنه مگه با Virtual Machine
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Ronia 7/19/2010, 07:35

چنین حرفی صحت نداره.
کاملاً صحت داره آقای عزیز، روی درایور لینوکس نمی شه ویندوز نصب کرد اما روی درایو ویندوز می شه به راحتی لینوکس قرار داد
هیچ ویروسی نمیتونه با اجرا در محیط ویندوز، فایلهای اجرایی لینوکس رو هم آلوده کنه
با احترام تروجان می تونه روی ویندوز اجرا بشه و فایل های درایو ویندوز و درایو های غیر نابود کنه حتی اگر لینوکس هم روی سیستم نصب باشه

باشه آقای افشین حق با شما!
در واقع لینوکس و یونیکس مال کارخونه ی بابای بنده نیستند که بخوام برای هر قسمتشون توجیهی ارائه بدم
هیچ موردی نداره شما ویندوز استفاده کنین با انواع آنتی ویروسها من لینوکس استفاده می کنم ببینیم کی زودتر ویروسی می شه
اونوقت اونی که زودتر ویروسی شد می شینیم براش غصه می خوریم
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 7/19/2010, 08:04

این قسمت انتی ویروس بریه چیه؟یعنی چیکا میکن؟

نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 61147124392066326769
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 7/19/2010, 08:31

یعنی آنتی ویروست برای بخش خاصی از سیستم مثل برنامه های خاص و یا برای دسک تاپ اجرا بشه توی گزینه اول می تونی فولدر ها رو هم به اشتراک بگذاری یا حذف کنی
توی دومی می شه یک لایه حفاظتی برای وبسایت و آخری هم برای امنیت اطلاعات شخصی و کلمات کلیدی به کار گرفته می شه پیروزی
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/19/2010, 08:33

ممنون رونیا جان از توضیحاتت. من کاملشون می کنم.

برنامه های مشکوکی که هنگام باز کردن به کامپیوتر ویروس منتقل میکتند میتونید با فعال کردنSafe Run For Application با خیال راحت اجرا کنید و از آن استفاده کنید. در اصل، این گزینه یک لایه محافظ موقتی ایجاد میکنه تا شما کارتون رو بکنید یدون اینکه سیستمتون آلوده بشه. بعدش هم ویروس هایی که توسط برنامه تولید شده را خنثی می کنه!

سایت های مشکوک رو هم می تونید با فعال کردن گزینه Safe Run For Website باز کنید که عملکرد آن دقیقا بالا هست.

گزینه سوم هم داستانش مفصل...بعضی از هکرها برنامه هکی دارند به نام Keylogger. عملکرد این برنامه به طوریه که شما هر دکمه ای روی کیبوردتون فشار میدید اون به اصطلاح "هکر" میبینه شما چی تایپ میکنید. از این راه برای فهمیدن پسورد دیگران استفاده میشود. مثلا شما وقتی میخواید از طریق اینترنت به حساب بانکیتون دسترسی پیدا کنید یه هکر می تونه نام کاربری و روز عبور شما رو بفهمه و چه کارها که نمیتونه بکنه! عشق در نگاه اول . اما اگه Virtual Keyboard رو در این نرم افزار فعال کنید یک کیبورد مجازی میسازه و شما از طریق اون هر چی تایپ کنید در Keylogger هکرها ثبت نمیشه.

موفق باشید، پیام پیروزی رز
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف Ronia 7/19/2010, 08:37

خیلی خوب بود مرسی پیام جان رز
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 7/19/2010, 08:38

چه جالب خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 7/19/2010, 09:04

در واقع لینوکس و یونیکس مال کارخونه ی بابای بنده نیستند که بخوام برای هر قسمتشون توجیهی ارائه بدم.هیچ موردی نداره شما ویندوز استفاده کنین با انواع آنتی ویروسها من لینوکس استفاده می کنم ببینیم کی زودتر ویروسی می شه.اونوقت اونی که زودتر ویروسی شد می شینیم براش غصه می خوریم
حقیقتا نمیدونم چرا جبهه گیری میکنین. اینجا یک فورومه و اعضاش مجازن در مورد موضوع خاصی بحث کنن تا به نتیجه ای برسن. متاسفانه شما در مورد سیستم عامل لینوکس از جملات غیرفنی استفاده کردید( نظیر غیر ویروسی بودن/اجازه run نداشتن
کسی نگفت لینوکس مال پدر شماست .
در خصوص استفاده شخصی از سیستم عامل، بنده به شخصه، هم ویندوز استفاده میکنم و هم اوبونتو و در هر دو سیستم عامل برنامه نویسی میکنم و دلیلی هم نمی بینم که بیخیال دیگری بشم.ایضا قصد بنده از گفتن این حرفها این نیست که بخوام مسابقه ویروسی شدن بذارم.

کاملاً صحت داره آقای عزیز، روی درایور لینوکس نمی شه ویندوز نصب کرد اما روی درایو ویندوز می شه به راحتی لینوکس قرار داد
وقتی میگم دارین جانب داری میکنین به همین خاطره.
بنده عرض کردم اگه تعداد ویروسها در لینوکس کمه به خاطر توزیع های زیاد و تعدد فایل سیستم هاشه نه به خاطر اینکه هیچ ویروسی اجازه Run شدن نداشته باشه.نصب دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز روی یک پارتیشن هیچ وقت باعث گسترش ویروس نمیشه.(دقت کنین بحث در خصوص ویروسه) این دو سیستم عامل از مدلهای کاملا متفاوت برای لود و اجرای دستورات یک برنامه استفاده میکنن. علی الخصوص توابع API و مفاهیم Socket ها در ویندوز با لینوکس کاملا متفاوته.

حالا اگه این وسط دیدین توزیعی از لینوکس اومده که روی NTFS نصب میشه و Trojan از محیط ویندوز میتونه فایلهای مربوط به لینوکس رو هم پاک کنه. ..اولا بنده تروجانی ندیدم که بخواد فایلهای موجود در لینوکس رو پیدا کنه و حذف کنه چون همنطور که میدونین تروجان صرفا به Registry ویندوز متصل میشه که دفعه بعد اجرا بشه و یکسری کارهای بچگونه مثل ارسال کلمات رمز و کند کردن روند اجرای برنامه ها رو انجام بده. ثانیا این دلیل نمیشه که بگیم لینوکس ویروسی نمیشه اما ویندوز میشه. خیلی راحت میتونین برنامه ای در لینوکس بنویسین که پارتیشن ویندوز رو Mount و فایلهای ویندوز رو حذف کنه (حتی اگه سیستم عامل ها در پارتیشن های جداگانه باشن)

کاربر پسند بودن و ease of use بودن ویندوز باعث میشه هر انسان ناتوانی هم قادر باشه باهاش بازی کنه ولی وجود دستورات زیاد کنسولی در محیط nix* باعث میشه بیشتر، افراد با تجربه تر باهاش کارکنن. اگه تعداد برنامه های مخرب در ویندوز زیادتره ، بیشتر به خاطر استفاده گسترده اش در دنیا و به نوعی تک توزیع بودنشه.

لطفا در مورد

منبع موثق ارائه کنین

تا برسیم به جمله:

البته می دونم که خیلی ها نمی تونند با لینوکس و یونیکس کار کنند در نتیجه سعی بر ایراد گذاشتن روی اونها دارند
مسلماً لینوکس کار بودن و خداحافظی جدی با ویندوز در توان هر کسی نیست

Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/19/2010, 13:30

حملات اینترنتی در کمین رمز عبور کاربران

دو کارشناس صاحب‌نام امنیت IT هشدار دادند که یکی از معروف‌ترین حملات اینترنتی به رمز‌های عبور در شرف رخ دادن است که می‌تواند برای ورود غیرقانونی به میلیون‌ها ابزاری که توسط کاربران در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند، به کار رود.
"نیت لاوسان"(Nate Lawson) و "تیلور نلسان"(Taylor Nelson) ادعا می‌کنند که موفق به کشف حفره امنیتی پایه‌ای شده‌اند که ده‌ها مجموعه نرم‌افزاری متن‌باز از جمله استانداردهای OAuth و OpenID را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این دو استاندارد هم‌اکنون به صورت گسترده برای بررسی شناسه‌های کاربری و رمزعبور در اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرند. دو استاندارد OAuth و OpenID هم‌اکنون توسط بیشتر سایت‌های اینترنتی بزرگ مانند توئیتر و Digg مورد استفاده قرار می‌گیرند که حمله به آن‌ها می‌تواند شناسه کاربری و رمزعبور میلیون کاربر در سراسر جهان را به خطر بیاندازد.
این دو کارشناسان امنیتی دریافتند که برخی نسخه‌ها از این دو استاندارد متن‌باز در مقابل نوعی حمله اینترنتی موسوم به "حمله زمان‌بندی شده" آسیب‌پذیرند. لازم به ذکر است طی 25 سال گذشته رمزهای عبور در اینترنت با "حملات زمان‌بندی شده" مورد هدف قرار گرفته‌اند.
البته گفته می‌شود که این نوع حملات و انجام آن‌ها بسیار دشوار است. زیرا این نوع حملات نیاز به ابزارهای اندازه‌گیری دقیق دارند.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 7/19/2010, 13:31

کامپیوتر من کارش از ویروس یاب و ویروس کشی گذشته. ناراحت
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Ronia 7/19/2010, 14:32

شما در مورد سیستم عامل لینوکس از جملات غیرفنی استفاده کردید
خوشحالم که شما نکردید

بنده تروجانی ندیدم که بخواد فایلهای موجود در لینوکس رو پیدا کنه و حذف کنه
نوشته ها رو بیشتر مطالعه کنید یادم نمیاد گفته باشم تروجان فایل های لینوکس رو پیدا و حذف می کنه!
- تروجان می تونه روی ویندوز اجرا بشه و فایل های درایو ویندوز و درایو های غیر نابود کنه

-کسانی که با این سیستم عامل ها ویروسی می شند یا لینوکس و ویندوز رو روی یک درایو نصب کردند و یا ..
در واقع اونها از راه ویندوز ویروس می پذیرند
احتراما چنین حرفی صحت نداره
امیدوار بودم موقعی که فرمودید صحت نداره درست خونده باشیدش که چنین نظری داشتید
دیدین که نصب ویندوز و لینوکس با هم امکان پذیر شد
به نظرم چون شما نرم افزار هایی چون ClamAV رو دیدید تصور می کنین لینوکس هم مثل ویندوز نسبت به ویروس ها آسیب پذیره در حالی که این آنتی ویروس ها فقط فایل های ویندوزی رو چک می کنند!

وقتی میگم دارین جانب داری میکنین به همین خاطره.
خوب بازم خوبه که از لینوکس با امنیت فوق العاده اش طرفداری می کنم نه از ویندوز که متاسفانه از نظر حفظ امنیت در حد آبکش هست

بنده عرض کردم اگه تعداد ویروسها در لینوکس کمه به خاطر توزیع های زیاد و تعدد فایل سیستم هاش
نظره دیگه، بنده هم نقضش نکردم

در ابتدای نصب همون اوبونتوی شما، هیچ پورت بازی با دنیای خارج برقرار نیست و همچنین از نظر منطقی ویروس در این محیط قابل تکثیر نیست
به طور مداوم امنیت کرنل لینوکس مورد بررسی قرار می گیره و اگر کوچکترین حفره ای وجود داشته باشه به سرعت حذف و نسخه کامل تری ارائه می شه
دیگه نمی دونم چه طور می شه گفت
مبحث root-kit رو هم کنار بگذارین قرار نیست خیلی در نگهداری از سیستم بی ملاحظه باشیم. در ضمن هرگز نمی شه تاکس رو دست کم گرفت
شما هم می تونین به جای خرد کردن صحبت های بنده و قبولانیدن نظرات خودتون به صورت یک طرفه پی گیری کنید شاید بتونین برای لینوکس ویروس خطرناکی بسازید که توانایی اجرا شدن و تخریب این سیستم عامل رو داشته باشه

نظرسنجی درباره آنتی ویروسها - صفحة 2 34870611735204568775
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 7/19/2010, 14:41

دوستان عزیز ، در هنگام جواب دادن کمی مراعات کنید و قوانین رو توجه کنید! بحث رو شخصی نکرده و از ادب به دور نکنید تا محیطی جذاب به همراه بحثی سالم و خوب داشته باشیم! با تشکر ، موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 7/19/2010, 16:06

دوستان عزیز ، در هنگام جواب دادن کمی مراعات کنید و قوانین رو توجه کنید! بحث رو شخصی نکرده و از ادب به دور نکنید تا محیطی جذاب به همراه بحثی سالم و خوب داشته باشیم
پرهام جان قشنگیه فوروم به همین بحث کردنشه (البته اگه ایجاد کننده تاپیک ناراحت نشن).نه من و نه Ronia از چهارچوب ادب خارج نشدیم.

شما هم می تونین به جای خرد کردن صحبت های بنده و قبولانیدن نظرات خودتون به صورت یک طرفه پی گیری کنید شاید بتونین برای لینوکس ویروس خطرناکی بسازید که توانایی اجرا شدن و تخریب این سیستم عامل رو داشته باشه
دوست عزیز، من با شما مشکل شخصی ندارم،نمیخوام کسی رو خرد کنم یا نظر شخصی خودم رو بقبولونم. افرادی که در این فوروم هستن اکثرا افراد با تجربه کامپیوتری نیستن و حرفهای من و شما رو قبول میکنن. من و شما وظیفه داریم نذاریم اشتباه کنن.
شما هنوز برای اونچه که نوشتید مطلب قابل استنادی ارائه نکردین.

نوشته ها رو بیشتر مطالعه کنید یادم نمیاد گفته باشم تروجان فایل های لینوکس رو پیدا و حذف می کنه!
بنده این جواب رو عطف به این جمله دادم که :

هیچ ویروسی نمیتونه با اجرا در محیط ویندوز، فایلهای اجرایی لینوکس رو هم آلوده کنه

با احترام تروجان می تونه روی ویندوز اجرا بشه و فایل های درایو ویندوز و درایو های غیر نابود کنه حتی اگر لینوکس هم روی سیستم نصب باشه.
استدلال بنده این بود که ویروسی(و حتی تروجان) وجود نداره که طوری نوشته شده باشه که به فایل exe بچسبه و پارتیشن لینوکسی رو پیدا و Jump فایل و دستورالعمل های خودش رو طوری دستکاری کنه که در محیط لینوکس هم اجرا بشه و بالعکس...حتی تروجانی هم وجود نداره که مثلا هم در محیط ویندوز و هم در محیط لنوکس بتونه در شبکه پخش بشه و هر دو سیستم عامل رو تحت تاثیر قرار بده. شما صرفا عنوان کردین که تروجان میتونه روی ویندوز اجرا بشه و به سایر درایو ها که به قول خودتون لینوکس هم احتمالا در اونجا نصبه، آسیب برسونه. پس لابد میتونه فایلهای لینوکسی رو پاک کنه.

دیدین که نصب ویندوز و لینوکس با هم امکان پذیر شد
اولا در ابتدای حرفهام گفته بودم که با VM میشه. ثانیا در خصوص نصب لینوکس در پارتیشن ویندوزی هم عرض کردم:
حالا اگه این وسط دیدین توزیعی از لینوکس اومده که روی NTFS نصب میشه"
پس هنوز چیزی رو قبول یا رد نکردم.

خوب بازم خوبه که از لینوکس با امنیت فوق العاده اش طرفداری می کنم نه از ویندوز که متاسفانه از نظر حفظ امنیت در حد آبکش هست
من هم از ویندوز یا لینوکس طرفداری نکردم. صرفا دارم سعی میکنم بگم دو جمله شما:

فقط یک نظر شخصیه که البته کاملا هم اشتباهه.

به نظرم چون شما نرم افزار هایی چون ClamAV رو دیدید [...]این آنتی ویروس ها فقط فایل های ویندوزی رو چک می کنند!
ClamAV یه آنتی ویروس Cross platform هست که به دلیل همین cross platform بودنش مجبوره تمام sign ها رو داشته باشه.

به طور مداوم امنیت کرنل لینوکس مورد بررسی قرار می گیره و اگر کوچکترین حفره ای وجود داشته باشه به سرعت حذف و نسخه کامل تری ارائه می شه
امنیت بالای لینوکس در خصوص بی باگ بودن و جلوگیری از شیطنت برنامه ها در جهت ارتقای سطح دسترسی انجام میشه نه در خصوص جلوگیری از نوشتن ویروس یا تروجان و روتکیت

در ابتدای نصب همون اوبونتوی شما، هیچ پورت بازی با دنیای خارج برقرار نیست و همچنین از نظر منطقی ویروس در این محیط قابل تکثیر نیست
حرف شما در خصوص بسته بودن پورتها کاملا صحیحه. ولی ویروس ها یا تروجان ها نمیتونن بدون استفاده از محیط شبکه خودشون رو به فایل یا دیسکت کپی و تکثیر بشن؟

برای لینوکس ویروس خطرناکی بسازید که توانایی اجرا شدن و تخریب این سیستم عامل رو داشته باشه
اولا انسانهای مریض ویروس می سازن و بنده مریض نیستم ثانیا چرا تصور میکنین کار سختیه؟ یه برنامه ساده که بتونه چند تا فایل رو حذف و کار سیستم عامل رو مختل کنه کار سختیه؟

"There are about 60,000 viruses known for Windows, 40 or so for the Macintosh, about 5 for commercial Unix versions, and perhaps 40 for Linux. ."
Trojan.Linux.Typot is a Trojan Horse that affects Linux systems. It generates TCP packets with a window size of 55,808.

می بینین که جمله "هیچ ویروسی اجازه RUN شدن نداره" خیلی راحت نقض میشه.

همچنین

نظره دیگه، بنده هم نقضش نکردم
اگه نظرات سایت امنیتی SecurityFocus رو قبول دارین. اینطور نوشته :

Linux runs on many architectures, not just Intel, and there are many versions of Linux, many packaging systems, and many shells. But most obvious to the end user, Linux mail clients and address books are far from standardized. KMail, Mozilla Mail, Evolution, pine, mutt, emacs ... the list goes on. It's simply not like the Windows world, in which Microsoft's email programs - Outlook and Outlook Express - dominate. In the Windows world, a virus writer knows how the monoculture operates, so he can target his virus, secure in the knowledge that millions of systems have the same vulnerability. A virus targeted to a specific vulnerability in Evolution, on the other hand, might affect some people, but not everyone using Linux.

می بینین که بنده درست گفته بودم.

اين مطلب آخرين بار توسط Afshin_Zavar در 7/20/2010, 02:42 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف پیام 7/19/2010, 16:33

پرهام جان قشنگیه فوروم به همین بحث کردنشه (البته اگه ایجاد کننده تاپیک ناراحت نشن)

اتفاقا بحث خوبیه...منم دوست دارم به یه نتیجه قابل قبول برسید که منم قانع بشم.
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

صفحه 2 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة