گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

بیرون زدگی چشم ماهی

+2
apb
oskar
6 مشترك

بیرون زدگی چشم ماهی Empty تورم چشم پرد فیش

پست من طرف oskar 5/18/2010, 01:35

سلام ...یکی از چشم های پرد فیشم متورم شده ...حالا چکارکنم یکی به من کمک کنه...............
oskar
oskar
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بیرون زدگی چشم ماهی Empty رد: بیرون زدگی چشم ماهی

پست من طرف apb 5/18/2010, 02:00

عکس؟ سوال
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف oskar 5/18/2010, 02:20

این هم از عکسش
بیرون زدگی چشم ماهی 10592777535445407887_thumb
oskar
oskar
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 5/18/2010, 02:22

oskar عزیز ، به دفعه این قدری شده؟
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف oskar 5/18/2010, 02:26

دیشب خوب بود ولی امروز صبح اینجوری دیدمش
oskar
oskar
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 5/18/2010, 02:30

oskar عزیز ، هیچ عارضه دیگری مثل عدم تعادل یا تقاط رنگی و ... در جاهای دیگر بدن دیده نمی شه؟

اين مطلب آخرين بار توسط apb در 5/18/2010, 02:37 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف oskar 5/18/2010, 02:32

فقط رنگش سفید شده
oskar
oskar
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 5/18/2010, 02:42

oskar عزیز ، با این توضیحات ممکنه عفونت باکتریایی یا قارچی باشه! و ممکنه در نوع اول بیماری سل و تورم شکمی افرایش پیدا کنه! باید از ماهی نمونه برداری بشه! و حفره شکمی از نظر وجود باکتری بررسی بشه! که کار دامپزشکانه!(نمی دونم تو ایران دامپزشکان در مورد ماهی هم از این کار ها می کنند؟!) البته ممکنه از برخی مسائل دیگر مثل شرایط آب و pH و ... هم ایجاد بشه که با سیفون کردن آب و بهبود کیفیت اون برطرف می شه! همچنین ممکنه از تغدیه ضعیف و یا ترس و ... باشه! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف oskar 5/18/2010, 02:47

آخه میدونین بخاری آکواریوم خاموش هست و آب آکواریوم سرده ...................... تتراسایکلن خوبه بریزم
oskar
oskar
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف apb 5/18/2010, 03:02

oskar عزیز ، ابتدا شرایط آب رو درست کنید! ببینید چی می شه! من دامپزشک نیستم و در مورد دارو هیچ کمک نمی کنم و نظری نمی ده ، پیشنهاد می کنم ابتدا شرایط آب اصلاح بشه و ممکنه برطرف بشه! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 5/22/2010, 01:37

پرت شما دچار ضایعه پاپ آی شده که میتونه به خاطر پ هاش بالا و یا بیماری های باکتریایی باشه همچنین میتونه به دلیل هندلینگ یعنی اینکه زیاد ماهی خودتون و جابه جا کردین یا گرفتین یا آسیبی که در هنگام تخم ریزی ایجاد شده باشه که این در مورد ماهی شما احتمالش بسیار کمه . انسداد عروق ماهی توسط گاز ، عفونت های باکتریایی و همچنین کمبود ویتامین A هم از دلایل دیگست.
این ماهی تون احتمال داره که با ماهی های دیگه که تو آکواریومتون هستند درگیر شده باشه و یا به دلیل برخورد با اجسام موجود تو آکواریومتون این مشکل پیش اومده باشه. اگر دلیلش عفونت باکتریایی باشه میتونید امیدوار باشد که با آنتی بیوتیک خوب بشه. اگر هم به خاطر اینکه با ماهی های دیگه جنگیده باشه یا با اجسام موجود در آکواریومتون برخورد کرده باشه میتونید با یه مقدار نمک یه کاری کنید که بیماری یه کم جلوی پیشرفتش گرفته بشه.
احتمال بعد اینه که ماهی شما دچار بیماری گس بابل یعنی اینکه تو خونش الان حباب های گاز هست شده باشه.
به نظر من احتمال اینکه این بیماری باشه بسیار زیاده. خب حالا به چند سوال من پاسخ بدید تا به یه نتیجه درست برسیم
1-وضعیت استحکام فلس ماهیتون چطوره؟ مثلا اگر به طور طولی انگشتتون و رو بدن ماهی بکشید صدای خش خش میاد یا اینکه فلس ها استحکام ندارن و پوست و میشه دید؟
2-ماهی شما روی آب شناور میمونه؟
3- به سختی حرکت میکنه؟
و فاکتور های دیگه که برای اطمینان نیاز به آزمایشگاه داریم
به این چند مورد هم که میگم دقت کنید. حتما فیلتر اینترنال دارین. کامل فیلترتون و توی آب قرار دادین؟ نباید سر فیلتر بیرون از آب باشه. دمای آبتون چند درجست؟ ممکنه سرد باشه با بخاری به دمای اتاق برسونیدش. در ضمن مکان آکواریومتون چی؟ کجاست؟ در معرض نور خورشید قرار داره یا نه؟ نباید مستقیم نور خورشید بهش بخوره. آب آکواریومتون و چند وقت به چند وقت عوض می کنید؟ میخوام بگم که نباید آب آکواریومتون پر از گاز بشه مثلا از نیتروژن اشباع بشه و باید در رنج مناسبی باشه
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف oskar 6/1/2010, 09:31

ممنون .... الان بهتر شده چون از تترا سایکلن استفاده کردم
oskar
oskar
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 6/3/2010, 01:09

خدا رو شکرلبخند
مواردی رو که در پست قبلی اشاره کردم رعایت کنید تا کمتر با چنین مشکلی روبه رو شوید. به نظرم ماهیتون دچار گس بابل شده بود و با آنتی بیوتیکی که بهش دادین بهتر شده.
موفق باشید دوست عزیز رز
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

بیرون زدگی چشم ماهی Empty بیرون زدگی چشم ماهی

پست من طرف Foad 6/30/2010, 11:01

امروز صبح، مطابق هر روز که به ماهی هام غذا می دهم، به یک چیز عجیب در یکی از آنها بر خوردم. یکی از ماهی های مولی ام که ماده و مولد بود و الان یکسالی هست آن را دارم و در حال حاضر حسابی پیر شده است و کج شنا می کند، چشمش بیرون زده بود! تصاویر این ماهی در زوایای مختلف را ببینید :

بیرون زدگی چشم ماهی 86760220392635432238

بیرون زدگی چشم ماهی 15036839891622425165

بیرون زدگی چشم ماهی 57727181836442782538

این اولین بار بود که چنین چیز را در یکی از ماهیان خودم می بینم. در حال حاضر این ماهی را جدا کردم و در قرنطینه نگه می دارم. فکر می کنم این بیماری را در اثر سن زیاد و ضعیف شدن گرفته باشد. در حال حاضر سایر ماهی هام را زیر نظر دارم تا اگر در آنها نیز این مورد شکل گرفت، آن را در قرنطینه قرار دهم. مطلب زیر را هم در این مورد پیدا کردم. اگر مورد دیگر هست به من تذکر بدین :

بیماری بیرون زدگی چشم و شیوه های درمان(Pop Eye or Bubble Eye)

بیرون زدن چشم نوعی بیماری باکتریایی است که معمولا در شرایط استرس،تغذیه بد،آب کثیف یا بیماری های انگلی و ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن ماهی بروز میکند.عامل این بیماری نوعی باکتری گرم مثبت است

علایم : بیرون زدن یک یا هر دو چشم از حدقه

شیوه های درمان : اضافه کردن 1 قاشق غذا خوری نمک بدون ید در هر 20 لیتر آب به درمان این بیماری کمک میکند

سریع ترین و بهترین گزینه برای درمان بیرون زدگی چشم استفاده از آنتی بیوتیک های وسیع الطیف است. آنتی بیوتیک هایی مانند اریترومایسین ، سیپروفلوکساسین ، استرپتومایسین و نئومایسین سولفات 100% در درمان این بیماری موثرند

250 میلی گرم به ازای هر 10 گالن معادل 37.8 لیتر آب(هر گالن 3.78 لیتر است) دارو باید 7 روز متوالی تکرار شود.قبل از اضافه کردن هر دوز 25 ٪ از آب آکواریوم سیفون شود

در بعضی از موارد بیرون زدن چشم خود ناشی از وجود بیماری های دیگری مانند انگل های پوستی و آبششی یا بیماریی مانند استسقا است.در واقع در این حالت بیماری بیرون زدن چشم نوعی علامت ثانویه است.بیماری اولیه سیستم ایمنی بدن ماهی را ضعیف کرده و ماهی ضعیف شده مستعد آلوده شدن به انواع بیماری های عفونی مانند بیرون زدگی چشم و ... خواهد بود.در این حالت تشخیص بسیار سخت و نیاز مند تجربه فراوان است و در صورتی که بیماری اولیه درمان نشود مصرف آنتی بیوتیک بی فایده خواهد بود.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف shinili 6/30/2010, 12:37

امیدوارم زود خوب بشه
امروز ماهی مولی ماده قیمت کردم 12000 تومن!
واقعا مواظبش باید بود!
shinili
shinili
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف parsaa_91 6/30/2010, 12:48

دوست عزیز مولی رو 12000 تومن خریدی یا 1200 تومن؟؟؟ D\'oh
parsaa_91
parsaa_91
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف shinili 6/30/2010, 12:52

نخریدمش آقا پارسا
ولی آقای فروشنده گفت تا حالا زاد و ولد نداشته برای همین 12000 تومن نر هم 7000 تومن
shinili
shinili
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة