گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

اندازه تانك مناسب با ماهيان

2 مشترك

اندازه تانك مناسب با ماهيان Empty اندازه تانك مناسب با ماهيان

پست من طرف ultra 5/20/2010, 01:56

سلام.
بعد از انتخاب ماهي هاي سازگار، از نظر اندازه ماهي ها رعايت اين نسبت ها توصيه مي شود:

1) آكواريوم آب شيرين:

* ماهي هاي زير 5 سانتي متر، به ازاي هر 5 ليتر، 1 ماهي (مثال: در 100 ليتر آب 20 ماهي با ابعاد زير 5 سانتي متر)
** ماهي هاي بين 5 تا 8 سانتي متر، به ازاي هر 8 ليتر، 1 ماهي (مثال: در 100 ليتر آب 12 ماهي با ابعاد بين 5 تا 8 سانتي متر)
*** ماهي هاي بين 9 تا 15 سانتي متر، به ازاي هر 15 ليتر، 1 ماهي (مثال: در 100 ليتر آب 7 ماهي با ابعاد بين 9 تا 15 سانتي متر)
**** ماهي هاي بيش از 15 سانتي متر، به ازاي هر 30 ليتر، 1 ماهي (مثال: در 300 ليتر آب 10 ماهي با ابعاد بيش از 15 سانتي متر)

2) آكواريوم آب شور:

* ماهي هاي زير 5 سانتي متر، به ازاي هر 25 ليتر، 1 ماهي (مثال: در 300 ليتر آب 12 ماهي با ابعاد زير 5 سانتي متر)
** ماهي هاي بين 5 تا 8 سانتي متر، به ازاي هر 40 ليتر، 1 ماهي (مثال: در 300 ليتر آب 8 ماهي با ابعاد بين 5 تا 8 سانتي متر)
*** ماهي هاي بين 9 تا 15 سانتي متر، به ازاي هر 75 ليتر، 1 ماهي (مثال: در 300 ليتر آب 4 ماهي با ابعاد بين 9 تا 15 سانتي متر)
**** ماهي هاي بيش از 15 سانتي متر، به ازاي هر 150 ليتر، 1 ماهي (مثال: در 500 ليتر آب 3 ماهي با ابعاد بيش از 15 سانتي متر)
حال مي توان با رشد ماهي ها ابعاد آكواريوم را بزرگتر كرد، يا از اول ابعاد نهايي ماهي را در نظر گرفت و آكواريوم را طراحي كرد.

منبع:
نيكصالحي
ultra
ultra
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اندازه تانك مناسب با ماهيان Empty رد: اندازه تانك مناسب با ماهيان

پست من طرف MohammadRN 5/21/2010, 09:44

ultra عزیز، مطلب مفید و جالبی بود. تشکر رز
MohammadRN
MohammadRN