گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

زخم بدن گلدفیش

5 مشترك

زخم بدن گلدفیش Empty زخم بدن گلدفیش

پست من طرف niloofar20 5/17/2010, 12:46

من امروز ماهی عید مادربزرگم رو دیدم. روی بدنش به اندازه یه بند انگشت انگار که گوشتش کنده شده و زخم شده بود ناراحت
ماهی دیگه ای پیشش نیست و شرایطشم مثل همه ماهیهای عید دیگه هستش. اصلا هم بیحال نیست.
ممنون میشم بگید مشکلش چیه و چطوری میشه درمانش کرد . رز
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

زخم بدن گلدفیش Empty رد: زخم بدن گلدفیش

پست من طرف Developer Programmer 5/17/2010, 13:54

نمیدونم ارزشش رو داره واسه خاطر ماهی عید، چیزی حدود 8 تومن خرج کنین یا نه ولی ...

قرص Sera backtopur direct رو ابتیاع بفرمایید و طبق دوزش تا سه روز استفاده کنین( به زخم ماهی گلدفیش روی عکس دقت کنین) اگر بهتر نشد، دوباره سه روز تکرار کنین

زخم بدن گلدفیش 02588_sera-baktopur-direct_8tabl_usfnl

توصیه:
دمای آب رو باید کمی بیشتر کنین تا شرایط قارچ و باکتری از بین بره.
بعد از سه روز آب تازه تهیه کنین؛
هر بار که آب رو تعویض میکنین مقدار اندکی نمک بدون ید داخلش بریزین تا شرایط پیدایش قارچ از بین بره.
وجود انتی بیوتیک در آب، اکسیژن رو به شدت کم میکنه، پس باید به فکر سنگ هوا باشین!
از اونجایی که این محلول، حاوی متیلن بلو هست، نباید از محلول دیگری که حاوی متیلن بلو باشه استفاده کنین.
اگه شرایطش خیلی وخیم باشه، میتونین یک قرص رو داخل یک پارچ آب بندازین تا حل بشه و بعد سنگ هوا رو بذارین تا اکسیزن دهی بشه، همه چیز که ردیف شد، ماهی رو دقیقا به مدت بیست دقیقه داخل پارچ بذارین. بعد از بیست دقیقه اون رو به تانک منتقل کنین.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 5/17/2010, 14:09

از راهنمایی شما بسیار ممنونم. رز
آقا افشین ماهی عید هم یه موجود زنده است. گناه که نکرده اسیر دست ما آدما شده ناراحت . حتما ارزش 8تومن رو داره.

زخم درست مثل عکسیه که گذاشتین فقط در انتهای بدنشه و بزرگتره. مشکل اینجاست که ماهی داخل تنگه. فکر کنم روشی که با پارچ گفتید بهتر باشه.
یه سوال دیگه. این بیماری امکان داره بکشه ماهی رو؟ چون کرج هستش و باید تا آخر هفته صبر کنم.
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 5/17/2010, 15:40

سلام
خوشحالم که به دردتون خورد.

مشکل اینجاست که ماهی داخل تنگه. فکر کنم روشی که با پارچ گفتید بهتر باشه.
ماهی گلدفیش ترجیحا نباید داخل ظروف کروی شکل باشه چون انعکاس صدا ها مثل بلندگو عمل میکنه و به شدت استرس زایی میکنه. لیکن در این مورد خاص، او انجا که یه قرص مخصوص 50 لیتر آبه، هر چه قدر آب بیشتری استفاده کنین بهتره... استفاده از پارچ آب( حدود دو لیتر) هم توسط شرکت سازنده، در صورتی پیشنهاد شده که ماهی وضعیت حادی داره اما این به این معنی نیست که بعد از بیست دقیقه ماهی کاملا مداوا خواهد شد. لذا اگه از این روش استفاده میکنین، یک روز به ماهی استراحت بدید و دوباره سه روز درمان عادی رو شروع کنین.
به نظر من بهتره ماهی رو موقتا داخل تشت نگه دارین که حدود 10 لیتر اب جا میگیره، این طوری دوز دارو رو راحتتر میتونین به دست بیارین.

این بیماری امکان داره بکشه ماهی رو؟
متاسفانه بله؛ عامل این قبیل بیماری ها خطرناکن و منجر به بی اشتهایی، ترس، تغییر رنگ، حرکات چرخشی، بزرگ شدن چشم و حتی مرگ ماهی میشه.

تا یادم نرفته یاد آوری کنم که :
هر وسیله ای رو که با ماهی در تماس باشه(مثل دستتانتون) رو حتما ضدعفونی کنین.
این آنتی بیوتیک قویه و ماهی رو ضعیف میکنه پس ترجیحا بهتره کمی از غذاهای مقوی استفاده کنین.
داروهای به شکل قرص و پودر(حتی نمک) رو حتما تو یه لیوان آب حل کنید و بعد به تانک اضافه کنید.
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف فریده 5/18/2010, 01:17

چه اطلاعات جالبی. مرسی آقا افشین. پس چرا تمام تنگ های ماهی هایی که می بینیم گرده؟ آیا هیچکس در این مورد اطلاعی نداره؟ در مورد لاک پشت چی؟ دایانا یک سال داخل تنگ نگهداری می شده تا به دست من رسیده آیا برای لاک پشت هم باعث استرس می شه؟؟؟ ممنون می شم اگه دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارن من رو راهنمایی کنن
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف apb 5/18/2010, 02:08

فریده خانم عزیز ، این راهنمای نگهداری گلدفیش رو من شب عید طراحی کرده بودم ، نمی دونم خوندید یا نه! و من و بچه ها اون رو چاپ کردند و پخش کردیم! در مورد نوع ظرف توش اومده!

http://www.apbaquaterrarium.com/sitehaye%20digar.htm

ظرف های کروی بسیار نامناسبند! موفق باشید ، پرهام.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف MohammadRN 5/19/2010, 01:30

ظرف های کروی نامناسب هستند. وقتی در آب موج ایجاد میشه به کناره ظرف می خوره و برگشت پیدا میکنه به سمت خط جانبی بدن ماهی به طور مرتب و ماهی دچار استرس میشه.
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف niloofar20 7/12/2010, 13:12

یه اتفاق بدی افتاده. همین ماهی زخم بدنش خوب شد ولی از همون ناحیه زخم بدنش خم شده. به نظرتون دلیلش چیه؟ ناراحت
niloofar20
niloofar20
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف Developer Programmer 7/12/2010, 13:24

لطفا عکس!
Developer Programmer
Developer Programmer
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی