گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

راسوی خانگی - Ferret

3 مشترك

راسوی خانگی - Ferret Empty راسوی خانگی - Ferret

پست من طرف sara_b211 5/3/2010, 03:40

عكسشو تو اينترنت سرچ كردم و اين اطلاعات رو ديدم معصومه جون خوب من نمي دونستم گریه
((یکی از جانورانی که در طی سال های اخیر از محبوب ترین Exotic pet ها در آمریکا و کانادا بوده ، Ferret یا موش خرما است .فرت که نوعی راسو است بسیار باهوش و زیرک بوده و می تواند تعلیم داده شود که مثل گربه از ظرف مخصوص برای دستشوئی استفاده کند .
مشکل بزرگی که در مورد فرت ها وجود دارد این است که بیش از حد کنجکاو اند ! پس شما باید فرت خود را از بسیاری از چیزهای خطرناک دور نگاه دارید و هم باید برخی از وسایل ظریفی را که فرت می تواند به آنها صدمه برساند را از او دور نگاه دارید .
فرت ها در رنگ های سفید ، مشکی و قهوه ای و همچنین مخلوطی از همهء این رنگ ها موجود اند . 50 سانتیمتر قد میکشد و این دم 13 سانتیمتری آنها را هم در بر میگیرد . تا یک کیلو وزن پیدا می کنند و بین 7 تا 10 سال عمر می کنند .
دقیقا معلوم نیست فرت ها اولین بارکجا و چه زمانی اهلی شدند ولی حدودا 2500 سال است که شاخه ای از فرت ها اهلی شده اند . هنوز در برخی نقاط جهان از فرت ها برای شکار خرگوش استفاده می شود و این درحالی است که خیلی ها فرت ها را به عنوان Pet نگهداری می کنند .
اصالتا کلمهء Ferret در لاتین به معنای دزد کوچک است . شاید چون در روم باستان از این جانوران برای نقل و انتقالات سری و جزئی استفاده می کردند. عاشق قایم موشک بازی با صاحبین خود هستند و عادت دارند اشیاء را نیز بدزدند و پنهان کنند .
فرت ها گوشتخواراند و در طبیعت حتی پر و پشم شکار خود را نیز می خورند . امروزه تعداد زیادی انواع کنسرو . غذای خشک مخصوص فرت در pet shop ها موجوداند . برخی از مردم حتی از غذای مخصوص گربه برای فرت خود استفاده می کنند .
فرت ها با گربه ها رابطهء خوبی دارند و اکثرا به خوبی با هم بازی می کنند .
))اقا پرهام آونم مثل همستر ميشه نگهداري كرد؟؟

شرايط نگهداريش چه جوري هست؟ و از كجا ميشه موش خرما خريد و نگه داشت؟؟

چقدر عجيب كه گوشتخواره و تا50سانت قد مي كشه هميشه فكر مي كردم اندازه كف دسته خیلی خوشحال آقا پرهام شرمنده اين سوالو تو تايپيك شما نوشتم .
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

راسوی خانگی - Ferret Empty رد: راسوی خانگی - Ferret

پست من طرف Dr. Iman Memarian 5/3/2010, 06:39

سارا جان

اولا ترجمه موش خرما برای ferret بسیار اشتباه است چون از خانواده کاملا متفاوتی است و اصلا موش و جونده نیست.

متاسفانه در کشور ما به عنوان حیوان خانگی در حال حاضر جایگاهی ندارد و به تعداد انگشت شمار از خارج وارد می شود. .لی حیوانی بسیار باهوشتر از جوندگانی مثل هامستر و خوکچه است ولی دردسرهای خاص خود را برای نگهداری دارد.

با درود
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف مرضیه 5/3/2010, 06:48

چرا متاسفانه آقاي دكتر؟بده هنوز توي دست انسانها اسير نشدن؟ خیلی خوشحال
مرضیه
مرضیه
مدیر گفتگوی لاک پشتی
مدیر گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف sara_b211 5/3/2010, 06:59

خيلي ممنونم آقاي دكتر وقتي فهميدم جثه اش تا 50 سانتي متر بزرگ ميشه فهميدم كه فضاي نگهداريش هم مشكلات بايد داشته باشه.
اين درسته كه تو ايران به اشتباه به frret ميگن موش خرما؟
sara_b211
sara_b211
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 5/3/2010, 07:32

اطلاعات در مورد این حیوان خانگی

http://en.wikipedia.org/wiki/Ferret

راسوی خانگی - Ferret 220px-Mustela_putorius_furo

مرضیه جان حیوانات خانگی اسیر دست انسانها نیستند و از اعضای خانواده محسوب می شوند. این حیوانات وحشی هستند که اگر از طبیعت جدا شده و به عنوان حیوان خانگی نگهداری شوند اسیر دست بشر خواهند بود.
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة