گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فیل ماهی - Elefent Nose

3 مشترك

فیل ماهی - Elefent Nose Empty فیل ماهی - Elefent Nose

پست من طرف Foad 4/9/2010, 20:32

فیل ماهی - Elefent Nose 91318614194351719023

بطور مختصر و مفید ماهی دماغ فیلی یکی از ماهیان جالب و قابل توجه آگواریومهای آب شیرین هست که طرفدارانه خاصه خودش رو هم دارد. این ماهی مانند بعضی دیگر از گونه های ماهیان آب شیرین توانایی تولید پالسهای الکتریکی در اندامکی که در دمش قرار دارد را دارا میباشد این ماهی معمولا برای پیدا کردن مسیر و غذای خود از این پالسهای الکتریکی استفاده میکند که با تاریک شدن محیط و همچنین کاهش در کیفیت آب مقدار این پالسهای الکتریکی افزایش میابد گفته میشود این ماهی در مقایسه با اندازه خود دارای مغزی بزرگ میباشد

فیل ماهی - Elefent Nose 74940930701499946481_thumb

نام علم این ماهی : Gnathonemus petersi

و نام رایج این ماهی دماغ فیلی یا دماغ خرطومی میباشد . بومی آفریقا-نیاگارا و کامرون میباشد. در طبیعت تا 35cm و در آکواریوم در شرایط مطلوب میتواند تا cm25 رشد کنند. دارای رفتاری بسیار آرام و صلحجو میباشد بگونه ای که میتوان این ماهی گاهی با دیسکس ماهی نگاهداری نمود و آکواریومی نوع گیاهکاری شده را بسیار دوست دارنند. به pH 6.0 - 7.0, dH to 12o و درجه آب از 26-31 درجه سانتیگراد نیازمند میباشد. معمولا توصیه به تک نگهداشتن این ماهی شده است
دارای رژیم غذایی گوشتخوار میباشد و غذاهایی مانند کرم خونی منجمد -دافنی و لارو ریز حشرات را بسیار دوست دانند غذای خود را بیشتر از کف بوسیله خرطومک خود جستجو مینمایند و میخورند همچنین میتوان این ماهی را به خوردن غذاهای ورقه ای نیز گاهی عادت داد. باید به ثبات کیفیت پارامترهای آبی این ماهی بسیار توجه نمود و کیفیت آب آکواریوم خود را در حد بسیار مطلوب نگاه داشت اما گونه ای در عین حال با عمر نسبتا بالا میباشد. فیل ماهی قبل از رسید به شرایط بلوغ خود دارای اندامک خرطومی شکل معروف خود نمیباشد.

فیل ماهی - Elefent Nose 42194838519625582043

منبع
البته این فیل ماهی را نباید با فیل ماهی خاویری دریاچه خزر اشتباه گرفت.

اين مطلب آخرين بار توسط MohamadFar در 5/20/2010, 13:29 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فیل ماهی - Elefent Nose Empty رد: فیل ماهی - Elefent Nose

پست من طرف MohammadRN 5/20/2010, 13:18

آیا ایمن امکان وجود دارد که ماهی دماغ فیلی را با ماهیان زنده زا آنجل و شارک آلبینو و رمبو نگهداشت؟
MohammadRN
MohammadRN
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی
مدیرکل گفتگوی لاک پشتی

گروه گرافیک گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فیل ماهی - Elefent Nose Empty رد: فیل ماهی - Elefent Nose

پست من طرف apb 5/20/2010, 17:38

mohammad24 عزیز ، معمولا مشکلی نیست!
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی