گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

چرا لاکپشت کوچولوی من مدفوع خودشو میخوره؟

+6
لاکی
Dr. Iman Memarian
apb
Sahra
Foad
Podunk
10 مشترك

چرا لاکپشت کوچولوی من مدفوع خودشو میخوره؟ Empty چرا لاکپشت کوچولوی من مدفوع خودشو میخوره؟

پست من طرف Podunk 4/7/2009, 11:35

سلام میکنم به همه شما عزیزانی که لاکپشت هارو دوست دارید و برای سلامتیشون و داشتن یه زندگی خوب تلاش میکنید.
من یه لاک پشت دارم که از پسر خالم گرفتم و اون میخواست بندازتش دور یا بده به گربش بخورتش که من جونشو نجات دادم و آوردمش خونمون.
حالا با اینکه غذاش خوبه و تنوع غذایی هم داره ولی بعضی وقتا میبینم که مدفوع خودشو میخوره ناراحت لازمه بگم که بهش غذا کم نمیدم. و پلت و میگو و هویج و بعضی وقتا هم یک ذره غدای سگ خرد میکنم و بهش میدم که تالبته ترسیدم براش بد باشه و دیگه بهش نمیدم..
میخواستم ببینم اینکه مدفوعشو میخوره براش ضرر نداره؟ آخه خیلی نگرانشم.
لاک پشت شما هم این کارو میکنه؟
با تشکر
مانی
Podunk
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

چرا لاکپشت کوچولوی من مدفوع خودشو میخوره؟ Empty رد: چرا لاکپشت کوچولوی من مدفوع خودشو میخوره؟

پست من طرف Foad 4/7/2009, 11:47

مثل خیلی از جانداران دیگر مثل همسترها ، این کار می تواند برای هضم بهتر غذا باشد. در کل علت آن کمبود ویتامین در لاک پشت و یا فقط یک عادت غذایی است. اگر از تغذیه مناسب به همراه سبزیجات استفاده می کنید نگرانی نخواهد و طبیعی است.
اکیدا از تغذیه بیش از اندازه خودداری کنید ( غذا به اندازه حجم سر در روز ) و از غذاهای خارج لیست و غیر مجاز استفاده نکنید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

چرا لاکپشت کوچولوی من مدفوع خودشو میخوره؟ Empty رد: چرا لاکپشت کوچولوی من مدفوع خودشو میخوره؟

پست من طرف Sahra 5/3/2009, 13:13

من فقط زمانی که به مارکی خودم گوشت قرمز میدادم ( الان دیگه نمیدم ) اون اینکار را می کرد ولی الان دیگه چنین کاری نمیکنه.
Sahra
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف apb 5/3/2009, 13:32

شاید به خاطز کمبود مینترال ها و ویتامین ها.
apb
apb
کاربر باتجربه لاک پشتی
کاربر باتجربه لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 5/4/2009, 02:03

با سلام

Coprophagia در لاکپشت همانطور که مهندس اشاره کردند می تواند از علائم کمبود مواد غذایی مخصوصا مواد معدنی باشد که در اثر جیره نامناسب غذایی ایجاد می شود و می تواند مشکلات بعدی را به دنبال داشته باشد.
با تشکر
دکتر معماریان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 5/4/2009, 11:50

اخی لاکی یه وقتایی میخورد ولی دیگه ترک کرده راستی من هنوز هم به لاکی فقط میگو میدم ولی بسیار تلاش میکنم تا رپتایلم بخوره انواع روش ها بیفایده بود ولی لاکی تا حالا مشکلاتی که اشاره میکردین نداشته یعنی بعد ظاهر میشه یا ممکنه ظاهر نشه
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 5/4/2009, 11:58

با سلام

کمبودهای تغذیه ای روند کندی برای ایجاد شدن دارند و این معمولا در مورد سایر بیماریهای متابولیک نیز صادق است.

با تشکر

دکتر معماریان
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Podunk 5/4/2009, 15:51

دیروز رفتم براش کف ماهی خریدم لبخند
بعضی از بچه ها میگفتن که لاکیشون کف دریا نمیخوره ولی من که ریختم براش مثل غذاهای دیگه شروع کرد خرچ خرچ گاز زدن و خوردن! خیلی خوشحال
البته فقط چهار تیکشو خورد..بقیه اش هم رفت ته آب
فکر کنم شکمو ترین لاکپشت جهان مال من باشه..تا حالا هر چیری که بهش دادم نه نگفته و همرو خورده..
شاید به خاطر تنوع غذاییشه که هر چی بتونم تا اوجایی که ضررر نداشته باشه براش میخوره
Podunk
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 5/4/2009, 16:34

لاکپشت های منم خیلی شکمو هستند مخصوصا مولی
تابستان که گل یاس رازقی ام گل میداد، یکبار یکی از گل ها را که داشتم بو میکردم اوردم جلو مماغ کوچولوی مولی بهش گفتم ببین چه خوشبو است بعد بو نکرده گل را یک لقمه چپش کرد خیلی خوشحال

بعد هر چی سعی کردم از دهنش در بیارم نشد که نشد و دهنش را سفت بسته بود :>:d<:
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف لاکی 5/5/2009, 10:45

فکر نکنم گل چیز خوبی برای مولی باشه
لاکی
لاکی
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Podunk 5/5/2009, 12:33

چجوری تشخیص میدی اسماشونو؟ آخه همشون که شبیه هم هستند مولی و ژولی و گولی
Podunk
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

پست من طرف pareparvaz51 5/5/2009, 14:39

بعد از چند ماه كه از يك لاك پشت نگهداري كنيد حتي اگر بين 100 لاك پشت هم باشه ميتونيد لاك پشت خودتون رو تشخيص بديد .
pareparvaz51
pareparvaz51
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف maryam.m 5/5/2009, 14:43

من نگفتم خوبه براش،خودم اون لحظه خیلی نگرانش شدم
میخواستم بو کنه که خورد خیلی خوشحال رز

نه میشه خیلی راحت تشخیص داد (تازه سومی موگی است نه گولی اگه اسمشو اشتباه بگید دلش میشکنه عاشق لاک پشت ها )

از صورتشون و نگاهشون میتونم تشخیص بدم
البته فرم و رنگ لاکاشون هم تا حدی با هم فرق داره

تازه مولی صورتش کپلی است
:>:d<:
maryam.m
maryam.m
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف پیام 9/9/2009, 16:26

بچه ها لاکی من هر 3-4 روز یک بار مدفوع میکنه و هر بار هم میخوره! نکته مهم اینه که وقتی مدفوعش میخواد بیاد بیرون خیلی دست و پا میزنه! من روزی 3 تا ماهی زنده میدم!
پیام
پیام
کاربر فعال لاک پشتی
کاربر فعال لاک پشتی

چرا لاکپشت کوچولوی من مدفوع خودشو میخوره؟ Empty خوردن مدفوع و ....

پست من طرف MANI_SHSH 3/16/2011, 16:50

این که لاک پشت مدفوع خودش رو بخوره طبیعیه؟ در ضمن لاک لاک پشتم در قسمت انتهایی بالای دم یه مقدار نرمه ولی جاهای دیگه کاملا سفته ، تا حدودی هم پوست پوسته ، آیا مشکلی داره؟ البته غذا خوب می خوره و خوب هم آفتاب می گیره
MANI_SHSH
کاربر متوسط لاک پشتی
کاربر متوسط لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة