گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

هوش سگها را دست کم نگیرید

هوش سگها را دست کم نگیرید Empty هوش سگها را دست کم نگیرید

پست من طرف ایران دوست 12/21/2009, 06:15

هوش سگها را دست کم نگیرید

هوش سگها را دست کم نگیرید 50212514

سگ‌هایی که با انسان‌ها زندگی می‌کنند از هوش بیشتری برخوردار می‌شوند. زمانی که برای مثال با دست به گرگ اشاره شود، سگ دنباله انگشت اشاره را گرفته و بر محلی که نشان داده می‌شود، متمرکز می‌شود...

محققان بر روی هوش سگ‌ها تحقیق کرده و به یافته‌های شگفت‌آوری دست یافته‌اند.

روزنامه آلمانی دی ولت گزارش داد، این موجود چهارپا از باهوش‌ترین حیوانات روی زمین است. سگ‌ها می‌توانند بشمارند و به طور متوسط دستکم 165 لغت را درک کنند.

سگ‌های باهوش‌تر می‌توانند حدود 250 لغت و علامت را بفهمند. این در سطح هوش یک کودک دو سال و نیم است. البته با این گنجینه لغات قطعا نمی‌توان با سگ‌ها صحبت کرد، اما این حویان ژست‌ها و لغات را درک می‌کند.

به همین خاطر کارشناسان عقیده دارند حد درک این حیوان به اندازی هست که بتواند تفاوت انسان و حیوان را تشخیص دهد و بتواند کاری کند که مستحق پاداش باشد.

به گفته محققان، سگ‌هایی که با انسان‌ها زندگی می‌کنند از هوش بیشتری برخوردار می‌شوند. زمانی که برای مثال با دست به گرگ اشاره شود، سگ دنباله انگشت اشاره را گرفته و بر محلی که نشان داده می‌شود، متمرکز می‌شود.

در کل، میزان موفقیت سگ‌های مختلف در درک انسان‌ها به سه معیار بستگی دارد: غریزه، هوش تطبیقی و احساس تعلق به صاحب خود.
ایران دوست
ایران دوست
مدیر ارشد گفتگوی لاک پشتی

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

هوش سگها را دست کم نگیرید Empty رد: هوش سگها را دست کم نگیرید

پست من طرف ایران دوست 12/21/2009, 06:23

اینم لینک دریافت یک کلیپ تصویری از یک سگ فوق العاده دوست داشتنی و باهوش. لبخند

حجمش کمه پیشنهاد میکنم حتما دانلود کنید.

http://www.fileflyer.com/view/5biHSCl
ایران دوست
ایران دوست

مدیر ماه انجمن مدیر برتر گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة