گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

آکواریوم عمومی - Public Aquarium

5 مشترك

آکواریوم عمومی - Public Aquarium Empty رد: آکواریوم عمومی - Public Aquarium

پست من طرف dordon 9/25/2009, 18:38

سلام

خب هر کسی یک نظری داره
ولی اگر که من می تونستم ، دلم می خواست یک آکواریوم خیلی بزرگ داشتم و از تمام موجودات زیر آب یکی یک جفت تو آکواریومم نگه داری می کردم !

اینم رویای خودخواهانه منه خیلی خوشحال

سپاس
رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف محمد 9/26/2009, 10:25

چرا خود خواهانه من تو روزنامه دیدم اقای بیلد گیتز اگه درست گفته باشم ایشون به عنوان رئیس مایکروسافت پول دارن خفن و جالبه تا نبینین باور نمیکنین یه تیکه از دریارو گذاشته تو خونش.یعنی یه اکواریوم ساخته که توش نهنگ و..نگه میداره و دقیقا شیشه اکواریم در داخله خونه یکی از دیوارا یه خونشه تعجب فکر کنین شیشه بشکنه چی میشه خیلی خوشحال نهنگ میفته تو بقلش له میشه خیلی خوشحال اینم عکس خواهش میکنم سکته نزنید تعجب
آکواریوم عمومی - Public Aquarium 2qvdxxj_1
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف dordon 9/26/2009, 17:53

خدای من ! ! عشق در نگاه اول

آخه مگه می شه نهنگ تو آکواریوم ، هر چقدرم که بزرگ باشه فکر نکنم که بشه
این دیگه خیلی خود خواهانه ست
البته محمد عزیز شاید این عکس درست شده باشه و واقعی نباشه .
می دونم که آکواریوم های خیلی بزرگ هستن در دنیا که البته موزه ان بیشتر
اما نهنگش رو ندیده بودم !

ممنون از گذاشتن عکس

سپاس
رز
dordon
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف محمد 9/26/2009, 17:58

والا خودمون موندیم نفهمیدیم واقعیهیا الکی خیلی خوشحال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف سارا س 9/28/2009, 12:27

عشق در نگاه اول عشق در نگاه اول

چه جالبه

من اپن اکواریومی دیدم ولی دیوارشو دیگه ندیدم
عشق در نگاه اول
سارا س
سارا س
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف محمد 9/28/2009, 14:12

ولی یه چیزی عجیبه با دیواری به این بزرگی قطعا باید روی سطح زمین نور موج های اب بیفته ولی هیچی نیست سوال
محمد
محمد
دوست گفتگوی لاک پشتی
دوست گفتگوی لاک پشتی

آکواریوم عمومی - Public Aquarium Empty آکواریوم عمومی - Public Aquarium

پست من طرف Foad 10/3/2009, 18:16

من همیشه در فکر احداث و تجهیز یک آکواریوم عمومی بودم و سعی خودم را کردم . در این باره تحقیقات ، ویدیوها ، عکسها و داکمنت های زیادی را گردآوری کرده ام و حتی با برخی مسولین شهری و اجرایی گفتگو و نشستهایی هم داشته ام هم که نتیجه همگی آنها تنها منجر به دلسردی من شده است. به هر حال باز هم امیدوارم در ایران و تهران و حتی شهرهای دیگر یک آکواریوم عمومی مطرح مانند آکواریومهای مطرح جهانی داشته باشیم. در اینجا می خوام از آکواریومهای مختلف تصاویر و مطالبی قرار بدهم. اگر شما هم به آکواریوم عمومی رفته اید تصاویر و یا مطالبی در مورد آن قرار دهید.
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف Foad 10/3/2009, 18:43

آكواریوم‎ جورجیا مكانی فوق العاده زیبا در آتلانتای امریكا

آکواریوم عمومی - Public Aquarium (2)

آتلانتا مرکز ایالت جورجیا در امریکاست و بزرگ ترین شهر آن است. محاسبات اداره آمار آمریکا در سال 2006 جمعیت کلان شهر آتلانتا را حدود 5,478,667 تخمین زده است. جمعیت ایرانی تبار قابل توجهی در این ایالت ساکن هستند. بدلیل رشد وسیع و اقتدار اقتصادی، برخی از این شهر با عنوان نیویورک جنوب نام برده اند. مرکز بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان دلتا ایرلاینز در این شهر قرار دارد، و دفاتر اصلی شبکه سی‌ان‌ان و شرکت کوکاکولا نیز در آتلانتا مستقر است. بزرگترین آكواریوم‎ دریایی‎ جهان‎ نیز در آتلانتا واقع است.
چه زیبا و دل‌انگیز است وقتی از درون تونلی عبور می‌‌کنیم که از هر طرف آبی بیکران اقیانوس را با انواع ماهی‌های رنگارنگش مشاهده می‌‌نماییم. آکواریوم جورجیا واقع در آتلانتای امریكا جدیدترین و بزرگ‌ترین آکواریوم دنیاست که ما را وارد جهانی از زیبایی و تنوع می‌‌کند. دنیایی شگفت‌انگیز و لطیف که کاملا با دنیای خشن و خاکی ما در تضاد است. آکواریوم جورجیا امواجی از هیجان ناب را در دل مردم ایجاد می‌‌کند. صحنه‌هایی نفس‌گیر از اقیانوس نیلگون که شگفتی‌ هر بیننده‌ای را برمی‌انگیزد و قدرت پروردگار را به رخ بندگانش می‌‌‌کشد.

آکواریوم عمومی - Public Aquarium (4)

کلکسیونی از ماهی‌ها
آکواریوم جورجیا بین صد تا صد و بیست هزار ماهی و جانوران دیگر دریایی را در خود جای داده است که از پانصد گونه گوناگون تشکیل شده‌اند. این ماهی‌ها از کشورهایی همچون تایوان به آمریکا منتقل گشته‌اند. کوسه‌های آن که از ابتدای افتتاح در آکواریوم بودند نخستین بار است که در یک آکواریوم خارج از آسیا نگهداری می‌‌شوند. این کوسه‌ها در فضایی به گنجایش ۲۳/۵ میلیون لیتر آب قرار دارند و در معرض دید مستقیم بازدید‌کنندگان می‌‌باشند. دو نهنگ نر آن به نام‌های (نیکو) و (گاسپر) از پارک تفریحی مکزیکوسیتی و نهنگ‌های ماده از آکواریم نیویورک به آنجا آورده شده‌اند.
جانوران زیبای دریایی و اقیانوسی در پنج گالری مختلف به نمایش درمی‌‌آیند و هر گالری مختص یک نوع محیط زیست می‌‌باشد. گالری اقیانوسی، گالری استوایی، گالری آب سرد، گالری رودخانه‌ای و گالری جورجیا. کودکان، علاقه‌مندان درجه اول دنیای زیر آب هستند. وقتی آنها پا به محیط آکواریوم جورجیا می‌‌گذارند در اولین قدم در گالری جورجیا سرزمین رویایی با انواری اشعه مانند می‌‌بینند که کوسه‌ها و سفره ماهی‌ها درون آن شناور هستند و لاک‌پشت‌های دریایی در میان صخره‌های مرجانی به این سو و آن سو می‌‌روند. گالری دوم، یک رودخانه به تمام معناست و مردم می‌‌توانند ماهی‌های رودخانه‌ای امریکای شمالی را به وضوح در آن ببینند. (پیراناها)، ماهی‌های الکتریسیته و دیگر موجودات زیبای حیات‌وحش آب‌های تازه هر یک به گونه‌ای خودنمایی می‌‌کنند. بخش سوم گالری آب سرد است. نمایشگاهی از ماهی‌ها و پستانداران قطبی که گویی در محیط واقعی زندگی خود زندگی آرامی را پشت سر می‌‌گذارند. نهنگ‌های بلوگا هم در همین گالری دیده می‌‌شوند. شیرهای دریایی کالیفرنیا، خرچنگ‌های عنکبوتی ژاپنی و پنگوئن‌های پاسیاه آفریقای جنوبی چه زیبا هنرنمایی می کنند. چهارمین و تاثیرگذارترین بخش (مسافر اقیانوس) نام دارد. وسعتی پرعظمت از آب نیلگون و بیش از صد هزار ماهی و در کنار آنها کوسه‌هایی که بر دل‌ها ترس ‌می‌‌اندازد. تونل زیر آبی سی‌متری دومین بخش پرطرفدار آکواریوم است. در این تونل گاه انسان خود را یک موجود به واقع دریایی و بخشی از اقیانوس احساس می‌‌کند و سرانجام قسمت آخر که شاید محبوب‌ترین بخش برای کودکان باشد، قسمت آکواریوم‌های روباز آن است. در این قسمت بازدید‌کنندگان می‌‌توانند با دست یا انگشت خود ماهی‌های مختلف و البته بی‌‌خطر را لمس کنند. وقتی بازدید‌کننده به یک ماهی خاص دست می‌‌زند متنی پر از حباب بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌‌شود که تمام خصوصیات و شرایط زندگی آن‌گونه خاص را به نمایش درمی‌‌آورد. از اقدامات مهم آکواریوم جورجیا نجات و نگهداری از گونه‌های در خطر و در حال انقراض است و این موسسه در تلاش می‌‌باشد که با استفاده از آموزش‌ها و تحقیقات لازم جلوی انقراض این جانواران دریایی کمیاب را بگیرد. آکواریوم جورجیا در زمان افتتاح بزرگ‌ترین آکواریوم دنیا محسوب می‌‌شد ولی امروزه این رکورد مورد تهدید قرار گرفته است. گفته می‌‌شود پروژه جدیدی در (دبی) در حال تکمیل است که در آن یک آکواریوم سه طبقه قرار دارد. به نظر می‌‌رسد این آکواریوم که در (برج دبی) است، در نوع خود بی‌‌نظیر باشد.

آکواریوم عمومی - Public Aquarium (14)

تاریخچه آکواریوم جورجیا
در سال ۱۹۹۰ شخصی به نام (برنارد مارکوس) برای نخستین بار جشن تولد شصت سالگی خود را در سالن جشن یک آکواریوم برگزار کرد و در آنجا از مهمانان خود پذیرایی کرد. او در آن زمان آن‌قدر از آن آکواریوم لذت برد که تصمیم گرفت خودش یک آکواریوم منحصر به فرد و جهانی بسازد. او هیچ‌گاه تصمیمش را فراموش نکرد و سرانجام در نوامبر سال ( ۲۰۰۱برنارد مارکوس) ملقب به (برنی) اعلام کرد به خاطر پیشرفت‌های علمی و اقتصادی شهر عزیزش آتلانتا در ایالت جورجیا می‌‌خواهد به عنوان هدیه یک آکواریوم بزرگ تاسیس نماید. مارکوس و همسرش (بیلی) از ۵۶ آکواریوم معروف در ۱۳ کشور جهان دیدن کردند تا بتوانند از آنها ایده‌های تازه بگیرند و ساختاری خاص و کامل به آکواریوم خود بدهند و بالاخره ۲۵۰ میلیون دلار صرف احداث آن نمودند. به دلیل کمک‌های بی‌‌دریغ و بلاعوض شرکت‌های مختلفی از جمله شرکت هوایی (ایرترن)، (جورجیا پاسفیک) و (شرکت کوکاکولا)، این پروژه بدون هیچ وامی ساخته شد. سرانجام در تاریخ ۲۱ نوامبر سال ۲۰۰۵ آکواریوم بزرگ جورجیا پس از ۲۷ ماه کار و با شصت جانور، چندین سالن جشن با پنجره‌های زیبا به دنیای زیرآب، آشپزخانه‌های سرو غذا، فروشگاه‌های خرید هدیه، چهار آمفی‌تئاتر، یک رستوران در محیطی اقیانوسی و یک محوطه پارکینگ وسیع افتتاح شد. بلیت ورودی این آکواریوم ۲۴ دلار است که یکی از گران‌ترین بلیت‌های دنیاست. تا روز اول مارس سال ۲۰۰۶ یعنی تنها نود و هشت روز پس از افتتاح عمومی، شمار بازدید‌کنندگان این آکواریوم به یک میلیون نفر و در روز ۲۴ اگوست ۲۰۰۶ این تعداد به سه میلیون نفر رسید.

سایت : Georgia Aquarium بزرگترین آکواریوم جهان
تصاویر :
آکواریوم عمومی - Public Aquarium (7)

آکواریوم عمومی - Public Aquarium (16)

آکواریوم عمومی - Public Aquarium (17)

آکواریوم عمومی - Public Aquarium (18)

منبع : http://www.persian-star.net
Foad
Foad
حامی حیوانات لاک پشتی
حامی حیوانات لاک پشتی

پست من طرف yadollah 10/18/2009, 09:05

خيلي زيبا بود .
فكر كنم يك هتل بود كه با آكواريوم درست شده بود
در حال حاضردر تهران يك استخر تازه تاسيس هم هست كه با آكواريوم تزئين شده ولي به طور كامل راه اندازي نشده.
yadollah
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة