گفتگوی لاک پشتی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند

+8
Ronia
فریده
jigili
shabnam
mahsa
pareparvaz51
مه لقا
samir
12 مشترك

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند - صفحة 2 Empty رد: احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند

پست من طرف Ronia 10/14/2009, 13:55

gulban_73 عزیز
استفاده از دارو برای هر بیماری و هر لاک پشت و نحوه و مقدار مصرف اون برای هر مورد کاملاً متفاوت هستند و بعضاً به کار گیری روشی که ذکر کردید ممکن است خطرناک هم باشد
Ronia
Ronia
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند - صفحة 2 Empty رد: احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند

پست من طرف فریده 10/14/2009, 14:00

سلام مهسا جان
تا جائیکه من می دونم و دکتر دامپزشک دکتر یعقوبی اظهار نظر کردند لاک پشت ها فقط مواد گوشتی مانند میگوی خشک، ماهی کوچک زنده یا مرده یاقطعه قطعه شده باید بخورند. لاک پشت من هارلی که می تونی عکسشو در سایت ببینی بدلیل اینکه صاحب قبلیش بهش فقط کاهو داده بدنش ناقص مونده اما من الان فقط بهش ماهی قزل آلا می دم. ماهی رو خرد می کنم و در ظرفی جداگانه آب می ریزم و ماهی رو جلوی دهنش می گیرم. برای سمیر هم طرز دارو دادن رو نوشتم می تونی بخونی. در ضمن در سایت می تونی عکس غذا دادن به هارلی رو ببینی. موفق باشی
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف فریده 10/14/2009, 14:11

سلام ronita جان
با شما موافقم ولی این روش دارو دهی برای چندین لاک پشت مختلف 1 ماهه، 3 ماهه، 5 ماهه، 6 ماهه، 1 ساله و بقیه لاک پشت ها انجام شده من نگفتم چه مقدار دارو بریزید من فقط گفتم مقدار داروی تجویز شده را در آب بریزید و مقداری میگو یا ماهی در آب قرار دهید تا لاک پشت به خاطر بوی آن دهانش را باز کند و دارو داخل دهانش برود. البته دکتر معالج لاک پشت های من و دخترخاله ام دکتر ستاری که می توانید عکس های لاک پشت ها را در سایت ببینید این دستورالعمل را برای درمان لاک پشت های من تجویز کرد که خوشبختانه باعث نجات لاک پشت ها شد. محلول دارو شامل شربت کلسیم، قطره ویتامین آ.د، قطره چشمی سیتروفولوکساسین بود. من فقط روش دارو دادن را برای اعضا شرح دادم. باز هم از توجه شما ممنونم.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف samir 10/14/2009, 14:23

دوست عزیز gulban
از توجهت ممنونم. راستش این لاکی کوچولو دست یکی از بچه هاست که اتفاقا دیگه نمی تونه ازش مراقبت کنه. البته تو این مدت هم سنگ تمام گذاشتند ودوبار بردند پیش دکتر برای ویزیت. منتها من چون صاحب اصلی لاکی کوچولو نیستم نمی دونم آخرش چی شد.
ولی این رو می دونم که صاحب اصلیش می خواست به یک نفر که بخواد واگذار کنه. اگر خبری پیدا کردم با هاتون تماس می گیرم که اگر نظرتان عوض نشده بود زحمتش را به شما بدیم.

راستی در مورد غذا باید بگم این لاکی کوچولو اصلا پشتش را به غذا می کنه، ما همه جور غذایی را امتحان کردیم اما میل نداره. اخیرا دکتر معماریان گفتند که ترکیبی از زرده پخته تخم مرغ و شکر و کف دریا بخوره که مثل اینکه خداروشکر اون را می خوره.
باز هم از توجه و لطفتان ممنون هستم.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف jigili 10/14/2009, 16:22

دوست عزیز جناب گلبان عزیز متاسفانه این کامبیز کوچولوی ما اصلا به هیچ غذایی لب نمیزنه.یه سره خوابه.جدیدا یه خورده تو آب میره و با پمادی که رو چشاش میمالم شدیدا مبارزه میکنه.قبلا کاری نداشت ولی الان خوشش نمیاد و پاک میکنه صورتشو...
jigili
jigili
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mahsa 10/22/2009, 11:19

شما گلبان هستین یا فریده؟

خانم فریده یا گلبان لاکی طبق دستور دکتر معماریان باید دارو هاشو با سرنگ بخوره
شاید این روش برای لاکیای شما خوب بوده ولی نینی ناز اصلا از غذا خوشش نمیاد و همون طور که سمیر جان گفتن لاکی پشتش رو به غذا میکنه.

سمیر جان لاکی کوچولو زرده خام تخم مرغ و مقدار خیلی کم شکر و پودر کفدریا رو به صورت مخلوط میخوره

فریده یا گلبان ممنون از توجهتون
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف White Tiger 10/22/2009, 15:56

دوستان عزیزم
خواهش می کنم همتون توجه کنید.
تمامی داروها دز مشخص برای مصرف هر حیوان دارند که این دز بسته به نوع حیوان و وزن آن فرق می کنه. به این معنا که هر حیوان به میزان مشخص و دقیق از هر دارو احتیاج داره که این موضوع به خصوص در مورد آنتی بیوتیک مهمتره.
حالا با این توضیح خودتون فکر کنید: وقتی دارو را توی لیوان آب حل کنید بعد لاکپشت رو توش رها کنید چطور می خواهید میزان دارو را ارزیابی کنید (توجه دارید که لاکپشت گوش قرمز و سایر برکهای ها آبشش ندارند!!!! ماهی نیستند که آب وارد آبششها بشه و دارو از این طریق جذب بشه!!! لاکیها فقط کمی از آب رو می خورند که اون هم به هیچ عنوان قابل اندازه گیری نیست)
در ضمن استفاده از آنتی بیوتیکها در آب می تواند باعث ایجاد مقاومت دارویی همچنین تغییر جرم حجمی آب و سختی در شنا کردن و در نتیجه آن وارد شدن آب به کیسه های هوایی لاکپشت شود.

مهسا جان اگر دوست داشتی تماس بگیر تا اگر مشکلی داشتی بهتر بتونیم راهنمایی کنیم.
White Tiger
White Tiger
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 10/22/2009, 16:00

ممنون از توجهتون خانم دکتر
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف jigili 10/22/2009, 16:35

خانم دکتر ولی لاکی من هر چی دارو میخوره بر میگردونه بیرون.چیکارش کنم؟
راستی سفکسین که آقای دکتر گفتن براش بگیرم به صورت پورد هست چطوری باید بهش بدم؟
jigili
jigili
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف samir 10/22/2009, 16:46

دوست عزیز jigili

با پوزش از دکتر و سایر دوستان
شاید دارو زیاد بهش می دی. شاید کمتر بکنی بتونه بخوره. دقت می کنی که از دماغش نیاد بیرون، اگر از دماغش بیاد بیرون نشانه بدیه ، یعنی دارو رفته توی ریش.

داروهای آنتی بیوتیک معمولا بصورت پورد هستند. دستورالعملش روش نوشته، باید آب جوش به میزانی که روی بسته مشخص کرده بریزی داخلش (فکر کنم باید بزاری سرد بشه و بعد بریزی) و حلش کنی.

باز روی بسته را با دقت بخون. روش نوشته.
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف jigili 10/22/2009, 17:12

رو بسته خیلی گنگ نوشته سمیر جان.
نه از دماغش بیرون نمیاد خودش تو دهنش نگه میداره بعد 10 مین دهنشو باز میکنه میبنده و دارو به صورت حباب های کوچک از دهنش میاد بیرن.
لاکی من اندازه 1 بند انگشته حدودا 1 ماه و نیم سنشه...

اين مطلب آخرين بار توسط jigili در 10/24/2009, 17:24 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
jigili
jigili
کاربر خوب لاک پشتی
کاربر خوب لاک پشتی

پست من طرف mahsa 10/23/2009, 16:35

من فکر میکنم دلیل اینکه لاکیت دهنشو باز میکنه ناراحتی تنفسیش باشه.دهنشو باز میکنه تا نفس بکشه و وقتی میبنده دارو ها میان بیرون.دارو رو کم کم بهش بده و هر با ربعد از اینکه دارو رو دادی بهش بذارش زمین یه کم راه بره تا بتونه اونو قورت بده و بعد قطره بعدی.
در مورد سفیکسیم هم همونطور که سمیر جان گفتن باید آب جوشیده سرد شده(طبق تجربه من ولرم)
اول تا نصف اون خط میریزی تکون میدی شیشه دارو رو و بعد تا سر اون خط پر میکنی

مرسی خانم دکتر.مزاحمتون میشم
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 10/24/2009, 19:12

مهسا جان دوست عزیز
من این روش رو روی لاک پشت های مختلف در سنین مختلف امتحان کردم و نتیجه گرفتم. چون من تحمل مردن اونا رو ندارم. هر کسی نظری داره و نظر شما و خانم دکتر هم محترمه. در ضمن اسم من فریده است. gulban که تلفظ آن گولبَن است یک نام ترکی استانبولی است که این نام متعلق به یکی از خواننده های خانم ترکیه ای می باشد و من به دلیل علاقه ای که به این خواننده داشتم سالها پیش نام id خودم رو به این نام گذاشتم.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف leon1355 10/25/2009, 05:09

سلام دوستان
من مدتی به لاک پشتم که چشماش کاملا بسته بود قطره خوراکی دادم که 2 هفته بعد خوب شد:

من پلت هایی رو که از آب سبکتر هستند داخل قاشق ریختم و روی آن قطره دارو رو ریختم و زمانی که لاک پشت گرسنه بود توی محل کوچکی که تا بینی لاک پشت آب داشت میریختم و بقیه مشخصه!

البته این مال 3 سال پیشه و بع اون فقط یکبار دپار بیماری پوستی شدند که دارو رو کلا تو آکواریوم میریختم و خوب شدند.

قربان شما

لئون

خیلی خوشحال
leon1355
leon1355
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 10/25/2009, 08:20

با درود

دقت کنید: درسته نظرات مختلف در خیلی از موارد محترم هستند ولی در مواردی که موضوع علمی در میان است و یک روش از پایه و بنیان اشتباه است نظر دادن اهمیتی ندارد. فریده جان اگر شما منظور دز دارو را فهمیده باشید (Wite Tiger توضیح داده) باید متوجه شده باشی که با روشی که شما عنوان می کنی دزی برای دارو نمی توان تعیین نموید. در ضمن فکر می کنم شما تعدادی از لاکپشتهایت را به دختر خاله ات داده ای؟ (اگر اشتباه نکنم و با کس دیگری اشتباه نگرفته باشم) چون خانمی به کلینیک مراجعه نمودند و گفتند که لاکپشتها را از دختر خاله خود گرفته اند و با روشی که شما گفتید درمان شده بودند متاسفانه وضعیت خوبی نداشتند هم درگیری کیسه های هوایی و هم MBD شدید :[-o<: امیدوارم بشه کمکشون کرد. به هر حال من نمی دونم لاکپشتهایی که شما از این روش برای درمانشان استفاده کرده اید چه مشکلی داشتند و آیا واقعا بهبود یافته اند یا نه ولی اگر بهبودی هم وجود داشته مطمعنا به خاطر این درمان نبوده.
لئون جان روشی که شما ذکر کردی در بعضی موارد و برای استفاده از قرصها و پودرها با رعایت نکاتی استفاده می شود ولی برای داروهای مایع کاربردی ندارد حتما می دانید چرا؟ (با توجه به تعیین دزاژ)

با تشکر
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف samir 10/25/2009, 08:55

من برام سوال پیش آمده که چرا داروها اثراتی که می خواهیم را ندارند؟ مثلا چرا این لاک پشت کوچولوی سه سانتی ما هنوز خوب نشده؟
samir
samir
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف Dr. Iman Memarian 10/25/2009, 09:03

دلایل بسیار مختلفی می تواند داشته باشد. مثلا در مورد آنتیبیوتیکها باکتری درگیر کننده باید به آنتیبیتیک مصرفی حساس باشد و در مورد کوچولویی که گفتید: شدت بیماری و مدت زمانی که از بیماری گذشته احتمال زنده ماندنش 10% است ولی من کاملا امیدوارم هنوز میشه امیدوار بود :[-o<:
Dr. Iman Memarian
Dr. Iman Memarian
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف mahsa 10/25/2009, 13:31

نه تورو خدا نگین 10%
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 10/30/2009, 20:27

سلام آقای دکتر
نظر شما در هر موردی قابل احترام هست چون شما در این زمینه تخصص دارید.
بله درست متوجه شدید. من دو هفته پیش روز چهارشنبه 8 تا از لاک پشتامو خدمتتون آورده بودم. دختر خالم به دلیل بچه دار شدن دیگه قادر به نگهداری از 3 تا لاک پشتش نیست به همین دلیل من نگهداری از اونا رو به عهده گرفتم. خدمت شما گفتم 3 تا از لاک پشت ها که دو تا از اونا چشاشون بسته اس متعلق به دخترخالم بودند و مدتی این لاک پشت ها غذا نمی خوردند و دختر خالم اونا رو پیش دامپزشک برد و اون این دستورالعمل رو داد که 3 قطره کلسیم، 2 قطره آ.د و 3 قطره هم سیتروفولوکساسین در دو لیوان آب در ظرفی جداگانه بریزه و مقداری میگو در آب بریزه و لاک پشت ها رو به مدت 5 دقیقه روزی 3 بار در اون آب قرار بده. دو تا از لاک پشت های من هم همین مشکل رو پیدا کرده بودند و به مدت 45 روز غذا نخوردند. اون زمان من با این سایت آشنایی نداشتم. در واقع همسرم این سایت رو برام پیدا کرد چون دید که خیلی نگران لاکی هام هستم. اون زمان من هم خدمت دکتر ستاری رفتم و همین توصیه رو به من کردند و بعد از 45 روز مشقت بالاخره شروع به غذا خوردن کردند. در مورد اون لاک پشتی که بدنش بد فرم شده بود همسایه دخترخالم اونو به مدت 1 سال نگه داشته بود و فقط به بچه بیچاره کاهو داده بود و می خواستن بندازنش تو دریاچه پارک لاله که من دلم سوخت و قبول کردم نگهش دارم.
الان سوال من اینه اون لاک پشت بدفرمه با لاک پشت خودم که بهتون گفتم بد غذاست سه روزه که اصلاً غذا نمی خورند. چون من یه کار اشتباه کردم. چون خیلی کم غذا می خوردند از شربت سفیکسیم بهشون دادم دیگه غذا نمی خورند حالا نمی دونم چی کار کنم و خیلی هم ناراحتم.
مسئله دیگه لاک پشت های دختر خالم که بهتون گفتم لجن خوار رو خوردند شما فرمودید آبشون کثیف بوده که کور شدند. من هر روز پماد آ.د و تتراسایکلین رو به چشماشون می مالم ولی هنوز چشمشون باز نشده. این مورد هم ناراحتم می کنه. لطفاً راهنمائیم کنید.
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف shabnam 10/31/2009, 04:10

سلام فریده جون
لطفاً اگه ممکنه از وضعیت لاکی کوچولوی 3 سانتی بگین . چطوره ؟ غذا می خوره ؟ امیدی به وضعیتش هست یا نه؟
لطفاً ی خبری ازش بدین

ممنون
shabnam
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف mahsa 10/31/2009, 08:22

سلام شبنم جان
نینی ناز هنوز پیش منه.راستش من یکم در مورد لاکپشتام وسواس دارم و نتونستم لاکی رو به فریده جون بدم.
دلم نیومد بدمش به کسی
خوبه غذا نمیخوره هنوز.من که کلی امید دارم.
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف shabnam 10/31/2009, 08:56

سلام مهسا جون
ممنون که نگهش داشتین منم براش دعا میکنم امیدوارم با این همه مهربونی که شما بهش میکنین خوب بشه ممنون میشم گاه گاهی خبری ازش بدین .
دنیا دنیا از لطفتون ممنونم احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند - صفحة 2 287773 احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند - صفحة 2 544456 احتیاج به کمک بچه هایی که تجربه دارو دادن دارند - صفحة 2 287773
shabnam
کاربر تازه وارد لاک پشتی
کاربر تازه وارد لاک پشتی

پست من طرف mahsa 10/31/2009, 10:02

خواهش میکنم عزیزم

وظیفمه.چشم حتما ازش خبر میدم.خبر خوب اینکه نینی ناز جدیدا یاد گرفته خودش صبح ها از خواب بیدار بشه
mahsa
mahsa
همکار گفتگوی لاک پشتی
همکار گفتگوی لاک پشتی

پست من طرف فریده 10/31/2009, 19:30

شبنم جان من لاک پشت 3 سانتی ندارم. لاک پشت 3 سانتی متعلق به مهسا جون بود و قرار بود به من واگذارش کنند که مثل اینکه کس دیگه ای داره ازش مراقبت می کنه. لاک پشت های من همشون بزرگند
فریده
کاربر باسابقه لاک پشتی
کاربر باسابقه لاک پشتی

پست من طرف White Tiger 10/31/2009, 19:42

فریده جان پماد آ.د برای چشم نیست و یک پماد پوستی هست. آن پمادی که برای برخی مشکلات چشمی خاص تجویز می شود پماد ویتامین آ چشمی هست. من توصیه می کنم به دلیل مشکلات مختلف که با آنها درگیر هستی با آقای دکتر تماس تلفنی بگیری که راحتتر راهنماییت بکنن.
White Tiger
White Tiger
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی
دامپزشک گفتگوی لاک پشتی

صفحه 2 از 3 الصفحة السابقة  1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة